Kā palīdzēt bērnam tikt galā ar saaukstēšanās infekcijām, nenovārdzinot organismu?

Vecāki vienmēr kļūst nemierīgi, kad viņu atvasīte saslimst, un novēl saviem bērniem visu to labāko, tādēļ arī grib palīdzēt tiem pēc iespējas labākā veidā atveseļoties. Kā rīkoties, ja bērns saaukstējies?

Kā izpaužas saaukstēšanās slimības dažāda vecuma bērniem?

Saukstēšanās jeb akūtā respiratora vīrusa infekcija (ARVI) ir lipīga augšējo elpceļu (deguna un rīkles) slimība, ko izraisa rinovīruss, paragripas, sincitiālais un citi vīrusi. Ir novērots, ka dažādās sezonās parādās arī atšķirīgi vīrusi: rinovīruss un paragripas vīrusi visbiežāk nomoka rudenī un vēlā pavasarī, bet respiratora sincitiālais – ziemā un pavasarī. Vīrusi izplatās no inficētā cilvēka tieša vai netieša kontakta laikā, kā arī gaisa pilienu veidā. No inficēšanās līdz pirmo slimības simptomu parādīšanās brīdim parasti paiet 1–3 dienas.

Galvenie saaukstēšanās simptomi – iesnas, kakla un galvas sāpes, klepus, drudzis, vispārējs vājums. Ne vienmēr ir redzamas visas pazīmes. Slimība var sākties ar iesnām, sausu klepu, kas vēlāk var palikt mitrs. Bērns sākumā var klepot ar krēpām vai arī sūdzēties par kakla sūrstēšanu, pēc kā parādās iesnas, augsta temperatūra utt.

Mazi bērni neprot pateikt, kad viņi jūtas slikti, tomēr vecāki pēc izmainījušās bērna uzvedības var saprast, ka „piemetusies“ slimība un bērnam ir augsta temperatūra. Zīdainis ir nemierīgs, kaprīzs, nevēlas mīļāko rotaļlietu – tie var būt pirmie slimības vēstneši. Mazulis ir kūtrs, mazkustīgs, gulšņā – tātad bērnam ir augsta temperatūra un, visdrīzāk, jau pārsniedz 38,5º C.

 

Kā palīdzēt atveseļoties, nenovārdzinot un nekaitējot organismam?

Nereti pašus pirmos un vājākos saaukstēšanās simptomus vecāki cenšas mazināt ar ķīmiskām zālēm, taču vispirms var mēģināt bērnam piedāvāt tēju, medu, varbūt ar to arī pietiktu. Ķīmiskās zāles liekas saistošākas, jo diezgan ātri spēj mazināt drudzi augstas temperatūras gadījumā un ātri iedarboties uz citiem saaukstēšanās simptomiem. Taču ārstēšanai ir jābūt ne vien efektīvai, bet arī drošai. Bērns nav mazs pieaugušais. Viņam augot, mainās ne tikai augums un svars, bet arī orgānu darbība, vielmaiņas procesi. Zāļu uzsūkšanās, izplatīšanās, uzkrāšanās, sadalīšanās, to iedarbība uz bērna organismu atšķirīgā organisma brieduma dēļ var atšķirties, salīdzinot gan ar pieaugušajiem, gan arī dažāda vecuma bērniem. Ķīmisko zāļu lietošana nepieliek pilnīgi bez pēdām – šādu zāļu apstrādi veic aknas, to izvadīšanu – nieres utt.

Vēl viena būtiska lieta, kas vecākiem būtu jāzina – saaukstēšanās slimību ārstēšanai zāļu nav. Ir vienīgi simptomus mazinošas zāles, bet tikt galā ar slimību vajag pašam bērna organismam, viņa imūnsistēmai, kurai jāpalīdz un to nedrīkst apspiest. Tāpat arī organismā aktīvos iekaisuma procesus. Pēdējā laikā konferencēs, semināros tiek daudz runāts par to, ka jāļauj organismam pašam cīnīties, ka nedrīkst pilnībā apspiest iekaisumu. Nepiemēroti ārstēts iekaisums var pārvērsties smagākā slimībā, piemēram, kā klepus, kam var sekot astma.

 

Droša palīdzība saaukstēšanās slimību uzveikšanai

Palīdzībai ir jābūt maigai, nevis tādai, kas vienu ārstē, bet citam kaitē. Tādēļ ir ieteicams atgriezties pie homeopātijas.

Vīrusu uzbrukuma gadījumā antibiotikas neiedarbojas, tāpēc saaukstēšanās slimības nevar ārstēt ar antibiotikām. Uz vīrusiem iedarbojas vienīgi antivīrusa preparāti. Piemēram, ir pieejamas homeopātiski pagatavotas zāles, kuru antivīrusa iedarbība ir pierādīta zinātniskos pētījumos. Šie preparāti nomāc daudzus elpceļu slimības izraisošus vīrusus. Īpaši plašs ir homeopātiskā preparāta Gripp-Heel antivīrusa spektrs: gripa un gripveida infekcijas.(lgstošu simptomu, elpas trūkuma, strutainu krēpu, drudža vai sāpīgas elpošanas gadījumā konsultēties ar ārstu.

Engystol tabletes ir homeopātiskas zāles, organisma nespecifisku aizsargspēju veicināšanai, īpaši gripas un citu vīrusu izraisītu slimību gadījumā.

Engystol aktivizē un uztur savus organisma aizsargmehānismus, stiprina dabisko imunitātes reakciju vīrusa infekcijas gadījumos. Tā rezultāts – simptomi nav stipri, ātrāk notiek atveseļošanās.

Bērnie un homeopātija

Bērniem ir ieteicams lietot homeopātiski pagatavotas Viburcol svecītes. Supozitoriji bērniem un zīdaiņiem nemiera stāvoklī ar drudzi vai bez tā; simptomātiska parastu infekciju ārstēšana.

 

 

Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu. Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Bezrecepšu zāles.
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.

Subscribe to our Newsletter

Atpakaļ
uz
aukstu