Siltajā sezonā mūsu acis ir briesmās: tās kļūst jutīgas, asaro

Tikko kā gaiss ir iesilis, vairums cilvēku sūdzas par pasliktinātu acu stāvokli, sūrstēšanu, asarošanu, dažreiz tas parādās arī kopā ar pavasara ziedputekšņu alerģiju. Mediķi iesaka nepakļaut diskomfortam acīm radušos simptomus. Kādēļ?

Nepatīkamas sajūtas dažiem cilvēkiem pastiprinās siltajā sezonā.

Daba atmostas, zied, bet ne visus cilvēkus tas iepriecina. Kad gaiss kļūst siltāks, laukā palielinās alergēnu skaits, kuru pasaulē ir tūkstošiem. Tie ir koki, pļavas un stādaugi. Tieši laikā, kad gaisā izplatās ziedputekšņi, visbiežāk ir sūdzības par acu niezēšanu, asarošanu. Acis kļūst novārgušas, jutīgas pret gaismu. Acu alerģijas simptomus var izraisīt arī pārtika, putekļi, dzīvnieku blaugznas, ķīmiskas vielas, kosmētika u.c. Turklāt acu asarošanu, sajūtu, it kā tās būtu ar smiltīm piebērtas, var izprovocēt ne tikai dažādi alergēni, bet arī saules stari.

Izrādās, ka acīm, tāpat kā ādai, ir bīstami saules ultravioletie stari. Kā zināms, ultravioletie (UV) stari pēc viļņa garuma tiek iedalīti UVC staros (īsāki nekā 280 nm), UVB (viļņa garums: 315-280 nm) un garākajos UVA staros (380-315 nm). Ne visi šie stari nonāk līdz zemei: bīstamākie UVC stari zemi nesaniedz. UVB stariem nav lielas intensitātes, tomēr tie var būt kaitīgi. Acīm visvairāk kaitē UVA stari, jo tie iziet cauri acs radzenei, nokļūst dziļi acs struktūrā.

Vēloties, lai saules peldes sniegtu vienīgi labumu un nekaitētu ādai, mums ir jāizvairās no tiešajiem saules stariem, kad saule ir visaktīvākā, respektīvi, no plkst. 10.00 līdz 14.00-16.00. Bet acīm bīstamākās ir rīta un vakara stundas, jo tieši tādās stundās saule atrodas zemāk un tās stari spīd tieši acīs. Turklāt acīm var kaitēt arī tie stari, kuri atspīd no ūdens, smiltīm vai citām virsmām, jo tas var bojāt neaizsargāto acu tīkleni. Tāpat arī kairināt acis, izprovocēt asarošanu, jutīgumu pret gaismu un plakstiņu malu iekaisumu var sāļš jūras vai netīru ūdens krātuvju ūdens, smiltis, vējš.

Civilizācija un te pēkšņi aizliek kāju priekšā?

Vasarā daudz ceļojam, tomēr lidojumi, viesnīcas un automobiļi var kļūt par acu simptomus izraisošiem kairinātājiem, jo visur ir ierīkoti gaisa kondicionieri. Ja ilgi nākas ceļot vai braukt ar automobili, acis kļūst pavisam sausas, apsārtušas un sūrst.

Kādēļ gaida kondicionieri var kaitēt? Kaitīga kondicionieru iedarbība parādās tāpēc, ka cilvēki no karstuma dvesošajām ielām nokļūst iepirkšanās centros, veikalos vai biroju telpās, kur gaiss ir vēss. Temperatūras svārstības rada acīm briesmas, jo tādā veidā strauji atdziest un izžūst acu, aizdegunes un elpceļu gļotādas. Turklāt gaisa kondicionieri padara sausu gaisu telpās, tādēļ tiek traucēts dabiskais acs mitrums un tāpat arī tiek sausinātas visas organisma gļotādas.

Ko darīt? Kā rīkoties? Atteikties no ceļojumiem, patīkamiem mirkļiem un neaizmirstamiem iespaidiem? Nekādā gadījumā. Brīvdienas, atpūta, uzturēšanās dabā un svaigā gaisā, kopā ar labām emocijām, vitamīniem bagātu ēdienu, lielāku nekā parasti fizisko aktivitāti, – tas viss uzlabo gan organisma, gan acu veselību, tāpēc ir nepieciešams apzināties iespējamos riskus acīm un atbilstoši tiem sagatavoties.

Lai jūs nepiedzīvotu diskomfortu ceļojumos

Pret acu kairinājumu, nogurumu, asarošanu, kā arī gadījumos, lai atvieglotu smilšu sajūtu acīs un jutīgumu pret gaismu ir piemērotas homeopātiskās zāles Oculoheel. Tie ir acu pilieni, kas izceļas ar iekaisumu mazinošām, antimikrobām un pietūkumu mazinošām īpašībām, un visas šīs īpašības nodrošina Oculoheel zāļu sastāvā esošās aktīvās vielas: ārstniecības žibulītis (Euphrasia officinalis), ārstnieciskais mārrutks (Cochlearia officinalis), parastais pilokarps (Pilocarpus jaborandi) un šaurlapu ehinācija (Echinacea angustifolia).

Žibulīša aktīvā viela regulē asaru dziedzera darbību, tāpēc tā ir piemērota gadījumos, kad asaro acis, tāpat arī iekaisuma mazināšanai. Zāļu sastāvā esošais ārsnieciskais mārrutks darbojas kā antiseptiķis. Parastais pilokarps īpaši ir piemērots gadījumos, kad acis ir nogurušas vai nokairinātas. Ehinācija stimulē imunitāti un iedarbojas uz iekaisumu, vienlaikus mazina acu sāpes un asarošanu.

Svarīgi, lai Oculoheel acu pilienos nebūtu konservantu. Tas tiešām ir būtisks priekšnosacījums, jo jebkurš konservants papildus kairina acis. Lietojot konservantus saturošus pilienus, no vienas puses, mēs acis mitrinām un ārstējam, bet no otras puses – sausinām.

Bērniem no 6 gadu vecuma un pieaugušiem cilvēkiem parasti nepieciešams pilināt acī pa vienam pilienam 3 reizes dienā. Ja lieto arī citus acu pilienus, tad papildus ir ieteicams lietot Oculoheel ar 15 minūšu inetrvālu.

Būtiski ir atcerēties, ka ceļojot ir vērts paņemt līdzi Oculoheel. Mūsdienās arvien vairāk cilvēku interesējas par to, ko ēd, dzer, kādus līdzekļus izmanto sadzīvē, un arvien vairāk cilvēku pievēršas dabai, kļūst par dabiskuma atbalstītājiem.

 

 

 

 

Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu. Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Bezrecepšu zāles.
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.

Subscribe to our Newsletter

Atpakaļ
uz
aukstu