musdienuhomeopatija

Vīrieši un homeopātija

Lielākā daļa mūsdienu vīrieši dzīvo aktīvu dzīvi – daudz strādā, ceļo darba darīšanās, sporto, tiecās pēc karjeras, tāpēc patstāvīgi piedzīvo stresu un nemieru.

Vīriešiem ir raksturīgi tas, ka, sajūtot pirmos slimības simptomus, viņi vilcinās doties pie ārstiem, mazāk interesējas par slimības profilaktiku, bieži slimības “ielaiž”. Tomēr, sabierībā popularizējot veselīgu dzīves veidu un interesi par veselīgu uzturu, vīrieši sāk interesēties par dabīgiem slimību ārstēšanas līdzekļiem.

Mūsdienu homeopātija diezgan daudz uzmanību pievērš vīriešu veselībai. Homeopātijas uzdevumi, ārstējot vīriešu slimības, ir tādi paši kā rūpējoties par sieviešu veselību.

Pārrunāsim svarīgākos dzīves momentus, kas ir īpaši aktuāli vīriešiem.

Vīrieši un sporta traumas

Vairums vīriešu kultivē zināmu sporta virzienu un visbiežāk to dara aktīvāk kā sievietes.

Vīrieši visbiežāk spēlē basketbolu, mēdz nodarboties ar sportu profesionāli, tāpat viņiem interesē “adrenalīna” sports – ar automašīnām, motocikliem.

Tādējādi, viņi bieži ir pakļauti dažādiem ievainojumiem, sastiepumiem, sasitumiem. Sporta traumas bieži ir iekaisumi. Iekaisums – tā ir audu reakcija uz ārējiem ievainojumiem, kuru dēļ no asinsvadiem izplūst šķidrums un parādas uztūkumi, zilumi. Šīs traumas piemeklē gan profesionālus sportistus, gan amatierus.

Traumeel S  ziedes sastāvā  ir arnika un hamamelisTraumeel S ziede: jebkura veida ievainojums (sportā, nelaimes gadījumā), piemēram, sastiepums, izmežģījums, sasitums, asinsizplūdums zem ādas un locītavās, kaulu lūzums, utt.; iekaisums un ar iekaisumu saistīti degenerative procesi dažādos orgānos un audos (piemēram, parodontīts, zobu smaganu somiņas sastrutojums, parodontoze), arī balsta un kustību aparātā (tendovaginīts, bursīts, epikondilīts, pleca-lāpstiņas periartrīts), gūžas, ceļgala un mazo locītavu artrozes.

Sastiepums

Cīpslu vai saišu sastiepums – tā ir trauma, kad tiek sastieptas saites vai ir plīsušas saites, kas saista kaulus pie locītavām.

Simptomi: spazmatiskās sāpes.

Pirmā palīdzība: ievainoto kāju pacelt uz augšu, uzlikt elastīgo saiti, atvēsināt. Uz savainotās vietas vislabāk likt atvēsinošas kompreses, atdzesētus saldētavā. Atvēsināšanas procesu atkārtot vairākas reizes.

 • Uz ievainotās vietas uzlikt pārsēju ar Traumeel S
 • Virspusē– elastīgo saiti
 • Pieaugušiem (un bērniem >12 gadiem) lietot 2x dienā, vai biežāk, ja nepieciešams. Bērniem: *0-2  lietot 2x dienā, vai biežāk, ja nepieciešams *2-6  lietot 2x dienā, vai biežāk, ja nepieciešams *6-12  Lietot 2x dienā, vai biežāk, ja nepieciešams. Uzziest plānā slānī bojātai vietai. Apziesto vietu (nobrāztas brūces) var apsaitēt. Traumeel S ziedi nelietot uz plašas ķermeņa virsmas, uz ilgāku laiku, vai tieši uz atklātām brūcēm.

Sasitums

Simptomi: sāpes, vēlāk – zilums.

Pirmā palīdzība: ekstremitāti (piem., kāju, roku) pacelt uz augšu.

Vēlāk: atvēsināt ar ledu vai aukstām kompresēm. Ka arī rekomendējam uzlikt pārsēju ar Traumeel S  ziedi. Tas novērš ziluma izveidošanos visās ziluma varavīksnes krāsās.

Svarīgi: ja pēc trīs dienām simptomi nepazūd, vajag griezties pie ģimenes ārsta vai sporta medicīnas speciālista.Ikdienā nelaimes var notikt sadzīvē, skolā, birojā. Neuzmanīgs solis, paklupiens un tiek sastieptas potītes saites. Šajā gadījumā arī der pirmā palīdzība, uzliekot pārsēju ar Traumeel S  ziedi.

 • Liekot pārsēju ar Traumeel S, ziedi vajag lietot tikai uz savainotās vietas.
 • Neklāt lielā daudzumā.
 • Traumeel S preparāti aktivizē organisma izveseļošanos dažādu traucējumu un iekaisumu laikā.

Locītavu bojājumi

Reimatisku slimību pazīme ir sāpīgums un ievērojama kustību ierobežojums. Artoze ir viena no slimībām, kas sākas mazkustīgu locītavu dēļ. Kā ārsti skaidro terminu “artroze”? Vispirms stipri nodilst skrimslis, vēlāk arī locītavas. Iemesli ir dažādi: iekaisumi, vielmaiņas traucējumi un nepareiza locītavu poza. Kā var atpazīt artrozi? Piemēram, pēc rīta stīvuma locītavās. Vēlāk stīvumam pievienojas locītavu sāpes. Esot šiem traucējumiem, ir nepieciešams piemērot kompleksu ārstēšanās plānu, ievērot veselīgu dzīvesveidu, fizikālo terapiju, piemēram, vingrošana, kas palielina savainotās vietas kustīgumu, mazgāties pirtī, peldēties baseinā.

Traumeel S  ziedes, tablešu dažas sastāvdaļas (homeopātiski sagatavotas):

 • Arnica montana– kalna arnika
 • Calendulaoffi cinalis – ārstniecibas kliņģerīte
 • Hamamelis virginiana– dārza burvjlazda
 • Achillea millefolium– parastais pelašķis
 • Mercurius solubilis Hahnemanni– Hanemana šķīstošais dzīvsudrabs
 • Chamomilla recutita– kumelīte
 • Symphytum officinale– tauksakne
 • Bellis perennis– daudzgadīgā margrietiņa
 • Echinaceaangustifolia – šaurlapu ehinācija
 • Echinacea purpurea– purpura ehinācija
 • Hypericum perforatum– parastā asinszāle.

Traumeel S  ziedes terapijas indikācijas – jebkura veida ievainojums (sportā, nelaimes gadījumā), piemēram, sastiepums, izmežģījums, sasitums, asinsizplūdums zem ādas un locītavās, kaulu lūzums, utt.; iekaisums un ar iekaisumu saistīti degenerative procesi dažādos orgānos un audos (piemēram, parodontīts, zobu smaganu somiņas sastrutojums, parodontoze), arī balsta un kustību aparātā (tendovaginīts, bursīts, epikondilīts, pleca-lāpstiņas periartrīts), gūžas, ceļgala un mazo locītavu artrozes.

Traumeel S  tablešu terapiskās indikācijas – lieto traumu ārstēšanā, piemēram, šādos gadījumos: sastiepumi, izmežģījumi, sasitumi, asinsizplūdumi un asinsizplūdumi locītavās, lūzumi; pēcoperācijas un posttraumatiska tūska un mīksto audu pietūkums; iekaisuma procesi un deģeneratīvi procesi, kas saistīti ar dažādu orgānu un audu iekaisumu, sevišķi balsta un kustību sistēmā (tendovaginīts, stiloidīts, epikondilīts, bursīts, skapulohumerāls periartrīts); gūžas, ceļa un sīko locītavu artroze; akūts smadzeņu satricinājums.

Zeel T  ziedes, tablešu dažas sastāvdaļas (homeopātiski sagatavotas):

 • Arnicamontana – kalna arnika
 • Rhus toxicodendron – indīgais sumahs
 • Solanum dulcamara– parastais bebrukārkliņš
 • Sanguinaria canadensis – kanādas sangvinārija
 • Sulfur– sērs.

Zeel T ir homeopātiskas zāles, ko lieto, lai ārstētu:

 •  slimīas, ko izraisīuš deģneratīi procesi locīavā (artrozes- īaš ceļu locīavā; poliartrozi, spondiloartrozi)
 •  reimatiskā locīavu slimīas (pleca-lāstiņs periartrīu).

 

Dažādas izcelsmes reiboņu stāvokļi

Lielākajai daļa pacientu reibonis asociacējas ar sajūtām, kas ir līdzīgas tām, ko izjūt burājot ar laivu, braucot ar liftu. Reiboņa iemesli var būt ļoti dažādi.Vecākiem cilvēkiem reiboni parasti izraisa sirds un asinsvadu mazspēja, asinsrites traucējumi, piem., kakla miega artērijas sašaurināšanās. Viens no biežākajiem reiboņa cēloņiem – mugurkaula kakla daļas problēmas, skriemeļu nodilums. Kakls – tā ir spēja būt elastīgam, oriģinālam, “redzēt dzīvi no cita skatapunkta”. Tad, ja parādās sāpes kakla daļā, nekustīgums un reibonis, saka, ka cilvēks ir par daudz ietiepīgs un negrib būt elastīgs. Reiboņa iemesls var būt augsts vai zems asinsspiediens. Bieži reibonis izraisa sliktu dūšu vai pat vemšanu (izpaužas braucot). Cilvēki, kas ir jutīgi šūpojoties mašīnai, vilcienam, lidmašīnai, īpaši laivai (pat ja ūdenī nav viļņu), reaģē ar sliktu dūšu vai pat vemšanu.Kāpēc paliek slikta dūša?Autovadītājiem nepaliek slikta dūša, jo esot pie stūres, viņi apzināti reaģē uz vietas izmaiņām. Bet tuvumā sēdošam pasažierim vai aizmugurējā sēdeklī sēdošiem bērniem paliek slikti. Tas ir saistīts ar sajūtu izmaiņām. Tiek traucēta līdzsvara izjūta un parādās slikta dūša.

Reiboni ārstē Vertigoheel tabletes. Homeopātiskā preparāta Vertigoheel tablešu sastāvā ir četras dabiskas sastāvdaļas, sagatavotas homeopātiski, kas pastiprina vienas otru iedarbību:

 • Anamirta cocculus– anamirtu augļi
 • Conium maculatum– plankumainais suņstobrs
 • Ambra grisea– pelēkā ambra (viela, kas izveidojas kašalota gremošanas traktā)
 • Petroleum rectificatum– petroleja.

Vertigoheel  tablešu terapijas indikācija – dažādas izcelsmes reibonis.

Ja ir reibonis, jāievēro šādas lietas:

 • pārskatīt pārtikas devas;
 • jāēd daudz dārzeņu un augļu;
 • ļoti svarīgi ir dzert pietiekami daudz šķidruma (2-3 litrus dienā);
 • izpildīt muguras un kakla daļas vingrinājumus, masēt.

Nervozitāte un miega traucējumi

Mūsdienu vīrietis darba spriedzes dēļ, stresa un no tā izrietošās nervozitātes dēļ ļoti bieži piedzīvo bezmiegu.

Ņemot vērā nervu slimību veidu (bezmiegs, nervozitāte), var izvēlēties dažādus mūsdienu homeopātijas preperātus:

Preparāta nosaukumsTerapijas indikācijas

Nervoheel N  tabletes

Neurexan

homeopātiskas zāles, ko lieto vispārēja noguruma ar nervozitāti gadījumā.

Nervozitāte, nemiers un miega traucējumi.

Ypsiloheel N  tableteshomeopātiskas zāles, ko lieto nervu sistēmas traucējumu gadījumā, kas izpaužas ar tādiem simptomiem kā, sirdsklauves, kamola sajūta kaklā (globus hystericus), miega traucējumi, kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumi.

Vīrieši un sirds, kā arī asinsvadu slimības

Vīrieši ar sirds slimībām slimo biežāk kā tā paša vecuma sievietes. Jo īpaši tas attiecas uz 45-55 gadus veciem vīriešiem. Produktīvā vecumā sievietēm šo slimību palīdz novērst estrogēna hormoni, kuri aizsargā asinsvadus no bojājumiem. Saslimstība ar asinsvadu sistēmas slimībām sieviešu vidū sāk aktīvi palielināties pēc menopauzes – apmēram no 50 gadiem. Bet vecākā vecumā, sagaidījušas 65 gadus, sieviešu saslimstība ir lielāka nekā vīriešu.

Stress darbā, rūpes par ģimeni, ikdienas situācijas nosaka, ka vīriešu sirdis īpaši cieš no sirdsdarbības traucējumiem.

Vīrieši un acu slimības

Acu iekaisums un sausais acu sindroms – visbiežākās slimības, kas nomoka gan vīriešus, gan sievietes.

Acu iekaisums un sauso acu sindroms jau kļūst par civilizācijas slimību. Mediķi pat ir atraduši terminu “bojāto ēku sindroms”. Šīs termins raksturo apkārtni, kurā attīstās sauso acu sindroms un acu iekaisums. Cilvēki daudz laika pavada slikti vēdinātos birojos, kuros atrodas daudz elektroierīces, tiek izstarotas elektrostatiskās lādiņu daļiņas (datori, mobilie telefoni), telpās ar gaisa kondicionētājiem (automašīnas, vasarā biroji), tie ir iemesli, kas izraisa sauso acu sindromu.

Pieaugot vides piesārņojumam, palielinās alerģisko cilvēku skaits. Nepietiekama apgaismojuma dēļ un ilgas un intensīvas skatīšanās ekrānā dēļ, palielinās cilvēku skaits, kas slimo ar acu iekaisumiem. Tā „iegriežas” apburtais loks: mēs nevaram atteikties no civilāzijas sniegtajām iespējām, tāpēc patstāvīgi slimojam ar acu iekaisumiem un sauso acu sindromu.Arvien vairāk cilvēku acis cieš no augu ziedputekšņu izraisītas alerģijas.

Apsārtušas acis, acu niezēšana, sūrstēšana, smilšu sajūta acīs, asarošana – galvenie acu iekaisuma simptomi. Lai atvieglotu tādus simptomus der homeopātiski Oculoheel acu pilieni.

Oculoheel  acu pilienu sastāvdaļas (homeopātiski sagatavotas):

 • Euphrasia– žibulītis
 • Cochlearia officinalis– ārstniecības mārrutks
 • Pilocarpus– pilokarpīns
 • Echinacea– ehinācija.

Oculoheel  acu pilieni ir homeopātiskas zāles, lieto, ja ir iekaisušas, pārpūlētas, kairinātas vai asarojošas acis, graušanas sajūta acīs, jutīgums pret gaismu un plakstiņu iekaisumi.

Scroll to Top
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.