Ziemas briesmas: traumas, locītavu sāpes un iekaisums

Mainīgie ziemas laikapstākļi, temperatūras maiņas, aukstums un mitrums – pārbaudījums mūsu locītvām. Ar sniegu un ledu noklātās ielas un ietves – izaicinājums, steidzoties uz darbu, vedot bērnu uz dārziņu vai skolu. Bet ziemas sports – tā ir izprieca, kas palielina traumu risku. Ko darīt, ja nav izdevies izvairīties no traumas? Kā sev palīdzēt, ja nomoka locītavu sāpes un iekaisums?

Locītavu, muskuļu, ceļu sāpes – bieži sastopams ārsta vizītes iemesls.

Cilvēki, kuri slimo ar locītavu iekaisuma slimībām (piem., artrītu), bieži slimības saasināšanos izjūt ziemā. Konkrēti tā cēloņi nav noskaidroti, taču ir domājams, ka visvairāk to ietekmē aukstums un mitrums. Stipras sāpju lēkmes var pāriet, manoties laikapstākļiem, bet var arī nepārtraukti nomocīt. Krakšķošas, no rītiem sastingušas locītavas stipri ierobežo iespējas, traucē ikdienas darbībai. Bet būtiskākais, ka locītava sāp, dzeļ un smeldz.

Jau pierasts uzskatīt, ka locītavu iekaisums ir vecākās paaudzes cilvēku slimība. Tomēr mūsdienās ir novērots, ka locītavu sāpes bieži vien nomoka arī jaunus cilvēkus. Tā iemesli ir saistīti gan ar mazu fizisko aktivitāti, gan pārlieku lielu fizisko slodzi. Vienā gadījumā locītavas nekustīguma dēļ sastingst, nīkst, citā – nolietojas. Visbiežāk locītavu sāpes un iekaisums rodas nepareizi izpildītu vingrojumu dēļ, kas traumē locītavu. Locītavu stāvokli ietekmē uzturs, kaitīgi ieradumi, liekais svars.

Īpaši mokošās locītavu slimības (artrīti) tiek iedalītas iekaisuma (infekcijas vai reimatoīdais artrīts, podagra) un deģeneratīvās (artroze, traumatiskais artrīts). Iekaisuma artrīts ir saistīts ar savienojuma audu, kas apņem locītavu no iešpuses, iekaisumu. Deģeneratīvā artrīta cēlonis – locītavas skrimšļa bojājums. Visas locītavu slimības bojā locītavas skrimsli, tāpēc tas sāk dilt, nīkt. Locītavu un mugurkaula deģeneratīvās slimības ieņem pirmo vietu starp balsta–kustību aparāta slimībām.

Palielināta riska grupai pieder… visi

Locītavu sāpes, iekaisumu var izraisīt ne tikai slimības, bet arī traumas un mikrotraumas. Slideno ceļu, ietvju, laicīgi nenotīrīto kāpņu dēļ traumu var piedzīvot gan aktīvs bērns, gan vesels jaunietis, gan vecākas paaudzes cilvēks. Pēdējiem nosauktajiem traumu risks ir palielināts lēnākas reakcijas un izmainījušās koordinācijas dēļ. Palielināta riska grupai pieder arī bērni, pusaudži un jaunieši: vieni – kustīguma, zinātkāres dēļ, citi – tādēļ, ka neizvērtē risku, kad alkst pēc piedzīvojumiem. Saskaņā ar Higiēnas institūta datiem (2013), aptuveni 50% no visām traumām tiek iegūtas kritiena rezultātā.

Slēpošana, snovbords – ziemas izklaides, kas kļūst arvien populārākas un vienlaikus ir visbiežākie traumu iemesli. Statistikas dati liecina, ka traumas piedzīvo katrs divdesmit piektais cilvēks, kurš devies slēpot.

Kā sev palīdzēt, kad nomoka locītavu slimību izraisītas sāpes vai iekaisums?

Viena no iespējām – lietot homeopātiski pagatavotas zāles. Galvenā homeopātisko zāļu vērtība – tās palīdz efektīvi kontrolēt un pārvaldīt atveseļošanās procesu. Citiem vārdiem sakot, lietojot homeopātisko zāļu preparātus, var diezgan aktīvi ārstēties, vienlaikus kontrolējot dzīšanas procesu un nenomācot iekaisumu. Vēl viena homeopātisko zāļu priekšrocība – tās tiek gatavotas no dabīgām, bioloģiskām izejvielām, kas cilvēka organismam nav svešas, tādēļ ļoti reti izraisa blakusparādības.

Kad nomoka locītavu sāpes, iekaisums, ir ieteicams lietot homeopātisko zāļu preparātu – tabletes Zeel T. Tās ir piemērotas, ja nepieciešams atvieglot locītavu slimību (īpaši tās, kas saistītas ar sāpēm, pietūkumu vai locītavu nekustīgumu) simptomus. Tabletes Zeel T izceļas ar iekaisuma mazinošu un anestēzijas iedarbību, t.i. iedarbojas uz galvenajiem simptomiem, kas nomoka cilvēkus, kuriem ir sāpošas locītavas un locītavu iekaisums. Tiem, kuri slimo ar locītavu deģeneratīvām slimībām, ir īpaši svarīgi, ka tabletes Zeel T izceļas ar skrimsli aizsargājošu (hondroprotektora) un atjaunošanos veicinošu (hondrostimulējošu) iedarbību. Tāpat arī aktivizē skrimšļu šūnu sintēzi, palielina skrimšļa un starpskriemeļu disku izturību pret slodzi. Homeopātiski pagatavotas zāles Zeel T veicina normāla sinoviālā (locītavas) šķidruma sintēzi, tādā veidā uzlabojot locītavu kustības.*

Kopā ar tabletēm var lietot Zeel T ziedi, kas paredzēta artrīta (īpaši ceļa locītavas), poliartrīta, spondiloartrozes, sāpīga pleca nekustīguma (Periarthritis humeroscapularis) ārstēšanai.

Kā iedarbojas Traumeel S traumu gadījumā?

Ziede Traumeel S ir piemērota visdažādāko traumu gadījumos, jo iedarbojas uz visām galvenajām traumas pazīmēm – sāpēm, pietūkumu, asinsizplūdumiem; ziede ātri mazina iekaisumu, sāpes un asinizplūdumu rašanos, veicina dzīšanu. Traumeel S iedarbība ir pierādīta ar zinātniskiem pētījumiem un vairāk nekā 60 gadu pieredzi visā pasaulē.

Traumeel S sastāvā ir pat 14 dažādu augu un neorganisku komponentu. Zāļu sastāvdaļas ir atlasītas tā, lai iedarbotos uz visiem iekaisuma procesa posmiem un dažādu iekaisuma iedarbību uz audiem. Vieni komponenti (zilā kurpīte, burvju lazda, ilggadīgā mārpuķīte, kalnu arnika, melnā velnoga) iedarbojas uz asinsizplūdumu dzīšanu, jo palielina asinsvadu tonusu un regulē to caurlaidību, izkustina asins sastāvu. Citi (šaurlapu un sarkanā ehinācija) samazina strutošanas iespēju. Svarīgs posms traumu ārstēšanā ir sāpju pārvaldīšana. Tātad zilā kurpīte, kalnu arnika, divšķautņu asinzāle, ārstniecības kumelīte nodrošina sāpju remdinošu iedarbību. Dzīšanu, rētu un kaulu rievu veidošanos veicina ārstniecības kliņģerīte, kalnu arnika, sarkanā ehinācija un ārstniecības tauksakne. Tikai darbojoties kopā, Traumeel S komponenti rada efektīvāko iedarbību, ārstējot izmežģījumus, sastiepmus, sasitumus, iekaisumus, nobrāzumus, atvieglojot kaulu un locītavu deģeneratīvos simptomus.

Svarīgi: Traumeel S var lietot dažādu vecuma grupu pacienti:

  • vecākās paaudzes cilvēki;
  • bērni  >12 gadiem
  • cilvēki, kuri nepanes nestereoīdas zāles pret iekaisumu.

Homeopātiski pagatavots zāļu preparāts Traumeel S tiek gatavots dažādās formās, kuras ir ērti lietot, ir maksimāli pielāgotas pacientam, piem., ziede ārīgai lietošanai, tabletes.

 

*Avots: žurnāls „Bioloģiskā medicīna“, izdots 2012. g. martā – http://bioreguliacija.lt/wp-content/uploads/2014/07/BM_2012nr1_int.pdf

 

Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu. Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Bezrecepšu zāles.
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.

Subscribe to our Newsletter

Atpakaļ
uz
aukstu