Bērni un homeopātija
Zinātnei un medicīnai attīstoties, radot jaunas lietas, ir palielinājies cilvēka dzīves ilgums, samazinājusies bērnu mirstība. Tomēr, kaut arī ir izveidoti daudzi veselības aizsardzības līdzekļi, bērnu imunitāte un veselība joprojām ir slikta. Daudzi bērni ir nokļuvuši iekšējā organisma aizsardzības sistēmas vājināšanas slazdā. Šādu bērnu veselība apmēram izskatās šādi: pārsalstot viņi uzreiz saslimst, tad saņem zāles pret temperatūru, lai nomāktu citus slimības simptomus, iedzer antibiotikas, un, tikko kā paliek labāk, dodas uz skolu vai bērnudārzu. Un tur pavisam drīz saslimst un atkal organisms saņem jaunu zāļu devu. Tā izveidojas noslēgts imunitātes vājināšanas rats, jo vecāki nezina, kas novājina bērna imunitāti un ar kādiem līdzekļiem pret to cīnīties.
Kāpēc bērns saslimst?
Vārdu imunitāte saprotam kā „labā tante“, kas sargā mūsu bērnu organismu no slimībām. Galvenais imūnsistēmas uzdevums – iekšējā organisma vides aizsardzība.
Kad bērns saslimst, parādās dažādi simptomi (temperatūra, iesnas). Tās ir organisma aizsardzības reakcijas, ar kurām „aizsargājas“ mūsu organisms – likvidē toksīnus un cīnās ar slimības cēloņiem. Ļoti svarīgi apzināties, ka bērns saslima ne tapēc, ka organismā nokļuva infekcija, baktērija vai vīrus, bet tāpēc, ka pavājinās viņa imūnsistēma.
Paanalizēsim to vispusīgi. Ja bērns slimo ar mikoplazmas pneimoniju, lielākā daļa ārstu pateiktu, ka slimību izraisa baktērija mycoplasmapneumoniae. Bet no homeopātu skatu punkta, slimības iemesls ir novājināta imūnsistēma, ļaujot šim mikroorganismam „apdzīvot“ jūsu bērna organismu. Iemesls – novājināta imūnsistēma.
Sekas – iemitinājusies baktērija.
Slimība – plaušu iekaisums.
Šādā gadījumā ir ne tikai svarīgi ārstēt pneimoniju, bet arī stiprināt visu imūnsistēmu, jo, līdz ko būs labvēlīgi apstākļi, baktērija atkal „atgriezīsies“.
Vēl viens piemērs – sinusīts, kas pāriet uz bronhītu. Slimība ārstējama ar antibiotikām. Simptomi tiek novērsti, bet iemesls nav likvidēts: bērna imūnsistēma paliek tāda pati – vāja, un tas nozīmē, ka bērns, kad dosies uz bērnudārzu vai skolu, atkal saslims. Tā griežas rats.
Atcerieties: tikai novēršot simptomus, bet neatklājot slimības īstos iemeslus, slimība ne tikai var atgriezties, bet arī pāriet uz citu – smagāku līmeni.
Kā aizsargāt bērna imūnsistēmu no novājināšānās
- Nepazeminiet temperatūru, ja tā nav lielāka par 38,5 grādiem.
Organismā nokļuvušās baktērijas un vīrusi iedarbojas uz konkrētām imunitātes šūnām, kuras atdala imūnsistēmu stimulējošas un temperatūras paaugstinošas vielas. Baktērijas, bet sevišķi vīrusi, tiek nogalināti tikai augstā temperatūrā. Tātad iesaistās „iekšējā organisma ārsts“, kas cīnās ar slimību. Taču lielākā daļa vecāku domā, ka paaugstināta temperatūra ir ļoti slikta, un to vēlas pazemināt. Tā tiek „izslēgts organisma iekšējais ārsts“. Vecāki, mazinādami bērna temperatūru, tieši novājina imunitāti. Tieši tāpēc slimošanas laiks tiek paildzināts, palielinās komplikāciju varbūtība. Tātad nepazemināta temperatūra var palīdzēt samazināt komplikāciju risku un slimības ilgumu.
Noteikti, ja parādās citi simptomi (bērnam ir parādījušies izsitumi, viņš vemj, slimo ar caureju), nekavējoties griezties pie ārsta.
- Bez vajadzības nelietojiet antibiotikas.
Atcerieties – antibiotikas iedarbojas, tikai esot baktērijai, ne vīrusa izcelsmes slimībai. Tās pavisam neuzveic vīrusu. Ja antibiotikas ir svarīgas, tās vajag lietot, taču neaizmirstiet stiprināt bērna imūnsistēmu. Citādāk, novājināsies organisms un slimība atkal atgriezīsies.
- Neļaujiet bērnam ēst daudz saldumus.
Liels daudzums saldumu novājina bērna imunitāti. Mainīsim saldumus pret augļiem, dārzeņiem, kuri sārmo, bet nedara skābu organisma vidi.
Homeopātijas loma ārstējot bērnu
Kā jau minējām, tradicionālā medicīna novērš slimības simptomus. Homeopātija meklē iemeslus, kāpēc sākās slimība, un cenšas uzveikt šīs slimības cēloni. Ja tradicionlā medicīna meklēs zāles pret galvassāpēm, ārsts homeopāts meklēs iemeslus, kas izraisa galvassāpes, un likvidēs tās cēloni. Ļoti svarīgi, ka homeopātiskās zāles stimulē bērna organisma aizsardzības reakcijas, visbiežāk neizraisa blakus iedarbības un tās var lietot kopā ar citam zālēm.
Homeopātiskās zāles, imunitātei uzlabojoties, jālieto 1-3 reizes dienā (norādīts zāļu lietošanas instrukcijā).
Galvenie homeopātijas uzdevumi, ārstējot bērnu slimības:
- efektīvi palīdzēt, nekaitējot bērna organismam;
- veicināt toksīnu izvadīšanu no iekšienes uz āru (klepus, iesnas);
- netraucēt imūnsistēmai;
- palīdzēt naturāliem līdzekļiem, lai uzsāktu bērna organisma pašregulācijas procesu.
Homeopātisko zāļu lietošanas rekomendācijas, ārstējot bērnu slimības
Sāpot kaklam, rekomendējam lietot (atkarībā no bērna vecuma) Angin-Heel S tabletes, Lymphomyosot tabletes vai pilienus iekšķīgai lietošanai, šķīdums, ja ir vīrusa saslimšana – Engystol tabletes.
Vīrusa infekcijas laikā, saaukstējoties rekomendējam lietot šos preperātus: Engystol tab., Gripp-Heel tab. un Euphorbium compositum S deguna pilienus.
Slimojot ar iesnām, jālieto Euphorbium compositum S deguna pilieni. Bērniem īpaši palīdz Viburcol svecītes (ja ir nemierīgs, aug zobiņi, slimo ar saaukstēšanos).
Ja bērns klepo, rekomendējam lietot šādas homeopātiskās zāles (visos gadījumos ir būtiski pievērst uzmanību bērna vecumam, dominējošiem simptomiem):
- Bronchalis-Heel tabletes – atvieglo bronhīta radītos simptomus.
Gremošanas sistēmas slimības ārstē:
- Nux vomica–Homaccord pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums – ārstē viegla kunģa, zarnu un aknu funkciju traucējumus, mazina vēdera uzpūšanos.
- Gastricumeel tabletes – ārstē kuņģa iekaisumu, samazina grēmas un vēdera uzpūšanos.
Nervoheel N ir homeopātiskas zāles, ko lieto vispārēja noguruma ar nervozitāti gadījumā. Pieaugušajiem un bērniem no 12 gadu vecuma: lieto 1 tableti 3 reizes dienā. Bērniem līdz 2 gadu vecumam: jālieto pa 1 tabletei 1 reizi dienā. Bērniem no 2 līdz 5 gadu vecumam: jālieto pa 1 tabletei 1 līdz 2 reizes dienā. Bērniem no 6 līdz 11 gadu vecumam: jālieto pa 1 tabletei 2 reizes dienā.