Citas slimības

Vai var vienlaicīgi kopā lietot homeopātiskās zāles ar ķīmiskajām zālēm pret depresiju, galvas sāpēm?

Homeopātiskās zāles var lietot kopā ar ķīmiskajām zālēm, tikai vajag būt 30 min. vai stundas pārtraukumam starp zāļu lietošanu. Bet šajā gadījumā vajag noskaidrot iekšējās depresijas cēloņus un aktīvi piedalīties savas atveseļošanās procesā. Tā sakot, vajag apskatīt visas savas dzīves jomas: vai mīlat savu darbu, vai pildāt to centīgi un atbildīgi, jo liels procents to, kuri slimo ar depresiju, sevi nerealizē, neatklāj savus talantus, darbus pilda intertiski, bez prieka un radošuma. Nepieciešams pārdomāt savas kontaktēšanās psiholoģiju, vai nav iekšēji noslēgtu negatīvo jūtu, emociju utt.

Kā ārstēt locītavu bojājumus?

Piedāvātās zāles – Traumeel S  tabletes un smēre, kā arī Zeel T  tabletes un ziede. Šīs homeopātiskāš zāles atvieglos simptomus, kas saistīti ar sāpēm, uztūkumu vai locītavu nekustīgumu.

Traumeel S  tabletes ir ieteicams lietot pa 1 tab. 3 reizes dienā. Traumeel  S ziede uzziest 2 reizes dienā vai arī, ja nepieciešams, biežāk. Zeel T  tabletes lietot pa 1 tab. 3–5 reizes dienā, Zeel T  ziedi uzziest rītā un vakarā.

Kādas homeopātiskās zāles var lietot menopauzes laikā?

Tādā periodā ieteicams lietot homeopātiskos preparātus Klimakt-Heel  tab. (pa 1 tab. 3 reizes dienā). Ja ir nervu sistēmas traucējumi, var izvēlēties kādu no šiem preparātiem: Nervoheel  N  tab., Ypsiloheel N  tab.

Kādas homeopātiskās zāles izvēlēties, ja gadījusies neliela sporta trauma?

Ja gadījusies neliela sporta trauma (piem., sastiepums, sasitums, izmežģījums), īpaši piemērota ir Traumeel S ziede – uzziest 2 reizes dienā vai arī, ja nepieciešams, biežāk. Uz ārstējamās vietas ar šo smēri var uzlikt pārsēju. Lai ārstēšana būtu efektīvāka, ieteicams papildus lietot Traumeel S tabletes (pa 1 tabletei 3 reizes dienā).

Kādas homeopātijas iespējas ir šajā jomā? Ko, iespējams, cilvēki nezina par homeopātiju, no kā baidās?

Homeopātiskie acu preparāti ir piemēroti visiem – gan bērniem, gan pieaugušajiem, gan tiem, kam ir kontaktlēcas. Tā kā homeopātiskās zāles mūsu valstī tiek lietotas jau sen, tāpēc cilvēkiem ir pietiekami daudz zināšanu par tām. Varu pastāstīt no prakses, ka mūsdienās pacientiem ir vairāk bail no ķīmiskajām zālēm, tāpēc vienmēr jautā, vai ir iespējams samainīt tās pret nekaitīgām, piem., homeopātiskajām. Man tiešām ir paliels darba stāžs, un manā praksē nekādu alerģisku reakciju vai nevēlamu efektu homeopātiskie pilieni nav radījuši.

Kā iedarbojas homeopātiskie preparāti?

Pret acu kairinājumu, asarošanu, smilšu acīs sajūtu, gaismas jutīgumu, kā arī plakstiņu malas iekaisuma mazināšanai iesaku lietot homeopātisko preparātu Oculoheel.

Oculoheel sastāvā ir pļavas žibulītis (Euphrasia officinalis), ārstniecības mārrutks (Cochlearia officinalis), parastais pilokarps (Pilocarpus jaborandi) un šaurlapu ehinācija (Echinacea angustifolia). Pļavas žibulītis tiek lietots, ja ir acu iekaisums, pārāk liela sekrēcija un asarošana, ja rodas tādi slimības simptomi, kā graušana, dedzināšana, acs saistenes asarošana, plakstiņu uztūkums, stipra asarošana, īpaši vējā. Ārstniecības skorbuts iedarbojas kā antiseptiķis, mazina tūskas veidošanos, piemērots hronisku iekaisumu ārstēšanai. Parastais pilokarps īpaši piemērots, ja acis ir pārgurušas, ir karsonis, dedzinoša sajūta vai arī akomodācijas traucējums.Šaurlapu ehinācija tiek lietota kā antiseptiķis, kad ir sākušās acu sāpes, asarošana.

Ir svarīgi, ka homeopātiskie acu pilieni nesatur konservantus. Tā ir liela priekšrocība, jo jebkurš konservants kairina acis. Iepilinot konservantus saturošus pilienus, no vienas puses, mēs acis mitrinām un ārstējam, no otras – sausinām.

Vai Jūs varētu pastāstīt, cik liela ietekme ilgstošā ārstēšanā ir tam, cik ērti lietojams ir iepakojums?

Ja acu pielienu iepakojums ir ērts, aizņem maz vietas, to ir viegli atplēst, tas ir vienreiz lietojams, tad tas patiešām ir ērti. Ja cilvēkam zāļu lietošana ir ērta, viņš tās lietos tik ilgi, cik ir nepieciešams un ārstēšanu nepārtrauks.

Tas, cik ilgi zāles vajadzēs lietot, ir atkarīgs no acu stāvokļa. Parasti Oculoheel pilina 3 reizes dienā, ja stāvoklis ir akūts – pirmajās dienās pilina ik pēc stundas, līdz simptomi samazinās.

Kā samazināt acu nogurumu?

Tiem, kas strādā ar datoru, iesaku ik pēc 1–2 stundām piecelties no darbavietas un izvingrināt acis. Acu vingrināšana ir ļoti vienkārša. Lūk, daži vingrinājumi, kas stiprinās acu muskuļus un uzlabos jūsu redzi:

  1. Nekustinot galvu, paskatīties uz augšu, uz apakšu, pa labi, pa kreisi. Atkārtot 5–6 reizes.

  2. Nekustinot galvu, griezt acis pa apli: uz apakšu, pa labi, uz augšu, pa kreisi. Atkārtot 5–6 reizes uz vienu pusi, tik pat – uz pretējo pusi.

  3. Tos pašu vingrinājumus veikt ar aizvērtām acīm.

  4. Ērti apsēsties pret logu un skatīties tālumā.

  5. Stipri aizmiegt un atvērt acis, atkārtot 5–6  reizes.

  6. Ātri mirkšķināt ar abām acīm, 10 reizes.

  7. 3 sekundes skatīties tālumā, pēc tam 5 sekundes uz pirkstu, kas pacelts acu priekšā apmēram 30–40 cm attālumā. Atkārtot 5–6 reizes.

  8. Ar pirkstu viegli piespiest katru aizvērto aci un ar apļojošām kustībām masēt.

  9. Ar trim pirkstiem pieskarties aizvērtām acīm un nedaudz piespiest, tad pirkstus noņemt. Atkārtot 5–6 reizes.

  10. Aizsegt acis ar delnām un paturēt 30 sekundes.

Vēlos uzsvērt, ka ir ļoti svarīgi ne tikai vingrināt acis, bet arī veikt vingrinājumus, kas atbrīvo plecu un kakla muskuļus. Visi vingrinājumi jāveic lēnām. Tikpat svarīgi ir sakārtot darba vietu tā, lai tajā sēdētu pareizi, lai darba vieta būtu pietiekami apgaismota. Strādājot pie datora, ieteicams pastāvīgi malkot ūdeni.

Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu. Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Bezrecepšu zāles.
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Atpakaļ
uz
aukstu