Homeopātijas iespējas slimību ārstēšanā: vai iespējams uzaudzināt bērnus bez ķīmiskām zālēm?

Ikviena ģimene vēlas, lai viņu bērni būtu veseli, pēc iespējas mazāk slimotu, taču kā to panākt – ne vienmēr tas izdodas. Pat šajos informācijas pārslodzes laikos vecākiem nereti trūkst zināšanu par to, kā rīkoties bērnam saslimstot, ko darīt un ko nedarīt, lai viņš ātrāk atveseļotos. Slimojam arī mēs, pieaugušie. Un, neskatoties uz to, kāda slimība nomoka, ikvienam vēlēšanās slimojot – lai ārstēšana būtu kvalitatīva, efektīva un droša. Kā to panākt?

Veselība ir gan zināšanas, gan darbs. Ko būtisku par homopātiju mums vajadzētu zināt?

Saskaņā ar Pasaules Veselības Organizāciju, „veselība ir pilnīga fiziskā, garīgā un sociālā labklājība, un ne tikai slimības vai kaišu nebūšana“. Veselība lielākoties ir atkarīga no paša cilvēka. Tā ir ne tikai ārsta, bet, pirmkārt, cilvēka atbildība. Ievērojot veselīgu dzīvesveidu, kas sastāv no veselīga uztura, regulārām fiziskajām aktivitātēm, piemērota dienas un miega režīma, cilvēks sāk veicināt savu veselību un, stiprinādams imunitāti, iegūst pretošanās spēju pret daudzām slimībām. Tomēr, kad saslimstam, nepieciešama arī ārsta palīdzība. Konkrētos gadījumos apturēt slimības attīstīšanos var palīdzēt dabīgas ārstēšanas metodes, tādas kā homeopātija.

Galvenais homepātijas princips „līdzīgs ārstē līdzīgu“: mazas zāļu vielu devas tiek izmantotas dažādām slimībām, piemēram, lai ārstētu saaukstēšanos, vīrusa infekcijas, traumas u.c. Homeopātisko, tāpat kā visu citu zāļu, izgatavošanu reglamentē Eiropas farmakopeja, kurā norādītas prasības izejvielām, zāļu izgatavošanas principi, gatavu preparātu kvalitātes kontrole. Tādēļ šādas zāles var iegādāties tikai aptiekās.

Mūsdienu homeopātija – tā ir preparātu dažādība (tabletes, pilieni, svecītes, ampulas), sniedzot iespēju šo metodi pielietot plašāk un integrēt tradicionālajā medicīnā. Šī medikamentu ārstēšanas metode darbojas maigi, ātri, iedarbība saglabājas ilgi, savukārt nevēlamas iedarbības risks ir ļoti minimāls. To var piemērot gan akūtos, gan hroniskos gadījumos, gan bērniem, gan pieaugušajiem. Vieglu slimību gadījumos, homeopātija var būt kā galvenā ārstēšanas metode, bet smagākos gadījumos biežāk tiek izmantota kā palīglīdzeklis.

Vecāki saprot, ka bērnu bez slimībām neuzaudzināsi, lai bērnam slimojot izveidotos imunitāte. Tomēr nereti, baidīdamies par bērna augsto temperatūru vai klepu, dod viņam antibiotikas. Kā vecākiem vajadzētu rīkoties, kad bērnam ir augsta temperatūra? Kādi ir Jūsu ieteikumi: kad temperatūra ir bīstama un kādas tai ir pazīmes?

Bērnībā izveidojas imunitāte, tādēļ nav nekas neparasts, ka bērni slimo ar akūtām slimībām biežāk nekā pieaugušie, vidēji 6–8 reizes gadā. Paaugstināta temperatūra ir simptoms – organisma aizsargreakcija. Augstas temperatūras gadījumā pastiprinās imūnās reakcijas: tiek likvidēti vīrusi, baktērijas. Temperatūra ir vajadzīga, lai organisms veseļotos, kā arī veidotos imunitāte. Visbiežāk 38–38,5 oC temperatūru bērni panes ļoti labi, tādēļ slimības gaitas atvieglošanai un imunitātes stiprināšanai lieliski piemēroti arī homeopātiskie līdzekļi, tāpat būtiski ir uzņemt šķidrumu, ievērot gultas režīmu. Augstas temperatūras gadījumā ir nepieciešama ārsta uzraudzība, pilnīgākas asins vai citas analīzes. Ja augsta temperatūra turas ilgāku laiku, tāpat nepieciešama ārsta konsultācija.

Antibiotikas izraksta ārsts un ar tām tiek ārstētas tikai bakteriālas cilmes infekcijas. Vairuma augšējo elpceļu slimību, ausu iekaisumu, bronhītu, dažādu kakla slimību izraisītāji ir vīrusi, uz kuriem antibiotikas neiedarbojas. Visvieglāk pieejamais un ātrākais veids, kā saprast, kas ir izraisītājs – vīruss vai baktērija, – ir asins analīžu veikšana.

Ko mums vajadzētu zināt par svecītēm Viburcol ? Kādos vēl gadījumos, izņemot temperatūras mazināšanu, tās var izmantot?

Lasīdama lekcijas, bieži stāstu par to, ka es nemācētu uzaudzināt bērnus bez homeopātiski pagatavotām Viburcol svecītēm. Viburcol svecītes – tas ir komplekss homeopātiskais preparāts, kura sastāvā ir ārstniecības kumelīte (lat. Chamomilla recutita), vilkoga (lat. Atropa belladonna), bebru kārkliņš (lat. Solanum dulcamara), lielā ceļteka (lat. Plantagomajor), pļavas silpurene (lat. Pulsatilla pratensis) un kalcijs, kas iegūts no austeru čaumalām (lat. Calcium carbonicum Hahnemanni). Kad bērnam ir drudzis un nomoka augstas temperatūras izraisīti simptomi – ir ieteicamas Viburcol svecītes – supozitoriji bērniem un zīdaiņiem nemiera stāvokļa ar drudzi vai bez tā novēršanai; simptomātiskai parastu infekciju ārstēšanai.

Viburcol svecītes piemērotas , ārstējot mazu, līdz skolas vecuma bērnu akūtās infekcijas slimības, kuru laikā nomoka drudzis.  Akūtu traucējumu gadījumā ir jālieto 1 svecīte, nepieciešamības gadījumā to var atkārtot. Veselības stāvoklim uzlabojoties, jālieto pa 1 svecītei 2-3 reizes dienā. Zīdaiņiem (no 1. dzīves dienas) līdz 6 mēnešu vecumam maksimālā deva ir 1 svecīte 2 reizes dienā.

 

Kas ir vīrusa infekcija un kā to atpazīt? Kas mums būtu jāzina par vīrusu slimību ārstēšanu?

Vīrusa infekcijas – tās ir mazu, ātri vairojošu mikroorganismu izraisītas slimības, kas traucē zarnu trakta, elpceļu, galvas smadzeņu, aknu vai citu orgānu funkcijas. Tās ir daudz un dažādas, un simptomi ir atkarīgi no tā, kura no organisma funkcijām ir cietusi. Tomēr tikai pēc simptomiem atšķirt vīrusa slimību no bakteriālās nav vienkārši – palīdzēt var iepriekš minētās asins vai citas analīzes. Aukstajā gada laikā dominē vīrusa elpceļu slimības, kuru biežākie simptomi ir iesnas, klepus, kakla sāpes, vispārējs nespēks, nepārāk augsta temperatūra, miega traucējumi. Ārstējot šīs slimības, ļoti svarīgi ir stiprināt imunitāti un veicināt, kā arī uzturēt organisma aizsargreakcijas. Lai palīdzētu atveseļoties, ļoti piemēroti ir homeopātiskie preparāti, piemēram, Engystol tabletes. Cīnoties ar vīrusu, šī preparāta sastāvdaļas stiprina imunitāti. Engystol tabletes ir homeopātiskas zāles, organisma nespecifisku aizsargspēju veicināšanai, īpaši gripas un citu vīrusu izraisītu slimību gadījumā. Sastāvā ir ārstniecības indaines (lat. Vincetoksicum) un sēra (lat. Sulfur) homeopātisko zāļu formas kombinācija. Vēl viens preparāts, kas piemērots cīņai ar akūtu vīrusa infekciju  ir Gripp-Heel . Ilgstošu simptomu, elpas trūkuma, strutainu krēpu, drudža vai sāpīgas elpošanas gadījumā konsultēties ar ārstu. Šos līdzekļus var lietot gan bērni, gan pieaugušie, atšķiras tikai devas – tās norādītas informatīvajā lapiņā.

Kādi ir klepus ārstēšanas principi: kad uzsākt ārstēšanu, cik ilgi turpināt, kāds klepus ir bīstams?

Klepus ir viens no saaukstēšanās simptomiem. Tas ir reflekss, kas palīdz atveseļoties, jo klepojot strauji saraujas elpošanas procesā iesaistītie muskuļi un no augšējiem elpceļiem tiek izvadītas kairinošās vielas vai svešķermeņi. Ja klepus nepāriet, tas kļūst par mokošu simptomu (gan slimniekam, gan blakus esošajiem). Sākumā visbiežāk klepus ir sauss. Ļoti svarīgi ir uzņemt daudz šķidruma, nodrošināt pietiekami mitru klimatu telpās. Kad parādās klepus, var palīdzēt homeopātiskie līdzekļi, kuri pieejami plašā klāstā. Ir ļoti svarīgi, lai sausais klepus kļūtu mitrs (produktīvs), jo tāds klepus nodrošina ekskrēcijas funkciju – gļotādas un elpceļu attīrīšanos no mikroorganismiem.

Ieilguša klepus ārstēšanai ir ieteicami Tartaphedreel dzeramie pilieni. Tartephedreel N pilieni iekšķīgai lietošanai ir homeopātiskas zāles, kuras lieto, ja ir bronhīts, īpaši astmātiskas dabas, bronhiālā astma, klepus (grūti ārstējams). Ilgstošs klepus skrofuloziem bērniem, bronhu iekaisums, balsenes dažāda veida iekaisums, atsevišķas garā klepus formas. Visu veidu elpceļu iekaisumu gadījumā. Tiem, kuri slimo ar bronhītu, ir piemērotas Bronchalis-Heel tabletes. Kad klepus ir hronisks vai ir ieildzis, tāpat arī ieteicami elpošanas vingrinājumi.

Ļoti svarīgi ir zināt un ievērot lietošanas rekomendācijas, kas atšķiras akūtas un hroniskas slimības gadījumos. Piemēram, pieaugušam cilvēkam, sākot jau no klepus sākuma (pirmās 2 stundas) ieteicams lietot pa 10 pilieniem ik pēc 15 minūtēm. Bērniem, skatoties pēc vecuma, dozas atšķiras un ir norādītas informatīvajā lapiņā.

Iesnas – iespējams, visbiežāk sastopamā kaite. Kā piemēroti ārstēt iesnas? Varbūt tās nemaz nevajag ārstēt un pāries pašas no sevis?

Patiešām iesnas (jeb rinīts), t.i. deguna dobuma gļotādas iekaisums, ir viens no biežākajiem saaukstēšanās simptomiem. Iesnas var būt „tekošas“ (organisma ekskrēcijas forma, kas izvada toksīnus no augšējiem elpceļiem), deguns var būt aizlikts (deguna gļotādas pietūkums bez izdalījumiem). Tāpat iesnas var būt akūtas vai hroniskas. Ir būtiski iesnas piemēroti ārstēt, jo neārstējot tās var komplicēties ar sinusītu vai citām, lielākas rūpes izraisošām augšējo elpecļu slimībām. Slimības gadījumā var būt noderīgs homeopātiskais Euphorbium compositum S deguna aerosols, kura sastāvā ir eiforbija (lat. Euphorbium), pļavas silpurene (lat. Pulasatilla pratensis) u.c. Pateicoties plašajam sastāvam, šis preparāts ir piemērots dažāda veida (bālganu, dzeltenīgu) izdalījumu ārstēšanai, jo tam raksturīga antivīrusa un iekaisuma mazinoša iedarbība. Alerģisku iesnu (siena drudža) ārstēšanai piemēroti ir Luffa comp.-Heel aerosola pilieni.

Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu. Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Bezrecepšu zāles.

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.

Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu. Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Bezrecepšu zāles.
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Atpakaļ
uz
aukstu