Kad bērnam augsta temperatūra var būt bīstama?

Drudzis – viena no biežākajām bērnu kaitēm, tāpēc vecākiem vajadzētu zināt, kā rīkoties tādā situācijā. Tomēr ārsti uzsver, ka nereti arī šis bieži sastopamais simptoms tiek neatbilstoši ārstēts.

Kādus līdzekļus izmantot, kad bērniņam ir augsta temperatūra? Kā zināt, vai jau nepieciešams saukt ārstu, bet varbūt pat ātro medicīnisko palīdzību, vai vēl vajadzētu nogaidīt? Ko darīt, kad vienlaikus nomoka iesnas, klepus vai zobiņu dīgšana?

Saaukstēšanā slimības – bieži sastopams augstas temperatūras cēlonis.

Bērni var saslimt jebkurā laikā, pat vasarā, tomēr rudenī un ziemā saslimstība strauji palielinās, jo tā ir gripas sezona. Parasti gripas sezona sākas oktobra mēnesī un turpinās līdz maijam. Vēl biežāk šajā periodā bērni slimo ar saaukstēšanās slimībām, kuru galvenie izraisītāji ir vīrusi. Lai mazulis nesaslimtu vai pārslimotu viegli, ir laicīgi jāsagatavojas. Pirmkārt, bērnu vajag norūdīt. Tikpat svarīgi, lai viņa uzturs būtu pilnvērtīgs, lai bērns nebūtu noguris no cilvēku pūļa, lai pietiekami daudz laika pavadītu svaigā gaisā un labi izgulētos. Citi labi zināmi profilakses līdzekļi: bieži mazgāt rokas, ievērot klepošanas etiķeti, vēdināt un uzturēt drēgnas istabas, izvairīties no masu pulcēšanās vietām, bet saslimstot – ārstēties mājās.

Ja bērniņam ir drudzis, pirmkārt, ir svarīgi dot daudz šķidruma dzert un vērot viņa uzvedību, pašsajūtu. Biežākā kļūda – kad pārbijušies vecāki uzreiz mēģina „nosist“ temperatūru. Daudz tiek runāts par to, ka nav ieteicams mazināt temperatūru, ja tā ir līdz 38,5 ºC. Parasti visi bērni tādu temperatūru viegli panes, tomēr mani praktiskie novērojumi rāda, ka vecākiem ir bail no augstas temperatūras, sevišķi pirms miega, tādēļ mazina pat 37,5 ºC temperatūru. Tādejādi vecāki tiecas, lai bērns labāk gulētu naktī un izvairītos no lielāka temperatūras kāpuma. Tādēļ vēlreiz gribu pamudināt nesteigties un nemazināt temperatūru bez vajadzības. Kādēļ? Tāpēc, ka baktērijas, it sevišķi vīrusi, iznīkst tikai pie augstas temperatūras. Imūnsistēma savus aizsardzības kompleksus, aizsargvielas arī izgatavo tikai augstā temperatūrā. Tādā veidā, nepieļaujot bērnam drudzi, mēs palielinām risku, ka bērniņš atkal saslims, „noķerot“ to pašu izraisītāju.

Ar kādiem līdzekļiem mazināt drudzi?

Medicīna attīstās un arvien vairāk ir iespējams uzzināt ne vien par dažādām slimībām, bet arī zālēm, to iedarbību, un šie jaunumi ne vienmēr ir pozitīvi. Piemēram, tiek noteikts, ka konkrētas zāļu sastāvdaļas var kaitēt veselībai. Tādā gadījumā zāles tiek izņemtas no apgrozības. Tādēļ jautājums, kā var droši mazināt augstu temperatūru, tiešām ir svarīgs.

Homeopātiski pagatavotas zāles, atšķirībā no parastām karsoni mazinošām zālēm, strauji nenosit temperatūru, tomēr atvieglo karsoņa slimniekam stāvokli, lai slimības gaita un dabiskā atveseļošanās būtu vieglāka. Bērniem ir ieteicams lietot homeopātiski pagatavotus supozitorijus bērniem un zīdaiņiem nemiera stāvokļa ar drudzi vai bez tā novēršanai; simptomātiskai parastu infekciju ārstēšanai.

Vienmēr lietojiet Viburcol tieši tā, kā ārsts Jums stāstījis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.  Akūtu traucējumu gadījumā 1 supozitoriju ievada anālā atverē, nepieciešamības gadījumā to atkārto; veselības stāvoklim uzlabojoties, lieto pa 1 supozitorijam 2–3 reizes dienā. Zīdaiņiem (no 1. dzīves dienas) līdz 6 mēnešu vecumam maksimālā deva ir 1 supozitorijs 2 reizes dienā.

Sākumā iesnas, pēc tam augsta temperatūra

Biežākais un viens no pirmajiem saaukstēšanās simptomiem ir deguna aizlikums, iesnas. Bērnam, kuram ir iesnas, ļoti svarīgi ir pareizi izšņaukt degunu. Ir jāpaskaidro bērnam, ka gļotas ir jāizšņauc pārmaiņus, aiztaisot te vienu, te otru deguna atveri.

Tāpat svarīgi ir zināt, ka iesnas – tās ir ne tikai gļotas, kas traucē elpot un no kurām jāatbrīvojas, bet arī vīrusu radīts iekaisums. Tādēļ ir nepieciešams izvēlēties preparātu, kas ne tikai šķīdina gļotas un tādā veidā atvieglo to izvadīšanu un elpošanu, bet arī iedarbojas uz iekaisumu, vīrusiem. Viens no tādiem homeopātiski pagatavotiem zāļu preparātiem ir Euphorbium compositum S, kas palīdz:

  • atvērt degunu un atvieglot iesnu simptomus (aizlikumu, pietūkumu);
  • šķīdināt gļotas un tādejādi atvieglo to izvadīšanu, uzlabo elpošanu;
  • pat ilglaicīgi lietojot, tā ārstnieciskā iedarbība nemazinās, efekts saglabājas visa ārstēšanas kursa laikā.

 

Ko darīt, ja kopā ar drudzi parādās klepus?

Klepus nav slimība. Tas ir simptoms, kas nogurdina, novājina, kā arī vienlaikus ir svarīgs organisma aizsargreflekss, jo klepojot attīrās elpceļi. Klepu var izraisīt vairāki iemesli, tas var būt dažādu slimību simptoms. Kas vecākiem būtu jāzina, ja viņu atvasīte klepo?

Pirmkārt, klepus tips, izpausme var atšķirties, ņemot vērā slimību. Tas nozīmē, ka dažādus klepus veidus nevajadzētu ārstēt ar tādām pašām zālēm. Praksē piemēroju šādas homeopātiski pagatavotas zāles: Bronchalis-Heel tabletes, Tartephedreel N dzeramos pilienus. Ikviens preparāts ir piemērots konkrēta klepus veida gadījumā. Tāpat arī lēkmjveida klepus gadījumā, kad cilvēks atklepo dzeltenas gļotas un viņam nepieciešams miers. Tartephedreel N dzeramie pilieni ir lietojami papildus elpceļu iekaisuma ārstēšanai. Tos piemēro klepus gadījumā, kad parādās aizdusa, svilpošana, sēkšana, kad klepus pastiprinās guļot un var izraisīt vemšanu.

Kad augstas temperatūras gadījumā vajadzētu vērsties pie ārstiem nekavējoties?

Nekavējoties ārstniecības iestādē ir jāvēršas, ja ir vismaz viena no šīm pazīmēm:

  • augsta temperatūra zīdainim vecumā līdz 6 mēn.;
  • temperatūru neizdodas samazināt;
  • tiek novēroti krampji;
  • parādās pastāvīgi izsitumi;
  • bērnam pastāvīgi ir caureja, vemšana;
  • viņš atsakās dzert šķidrumu;
  • stāvoklis pasliktinās un parādās jauni simptomi – elpošana kļūst smagāka, paātrinās vai pretēji – ir ārēja, ja vemšana turpinās;
  • bērna stāvoklis neuzlabojas, kaut arī temperatūra samazinājusies;
  • temperatūra ir augstāka nekā 40 ºC.

Ja vecāki ir nemierīgi, viņi nezina, kā atbilstoši rīkoties, kad bērnam ir drudzis, vienmēr ir labāk izkliedēt šaubas, konsultējoties ar ārstu.

Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu. Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Bezrecepšu zāles.
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Atpakaļ
uz
aukstu