Kāpēc pēc ziemas mēs jūtamies tik “smagi”?

Cilvēks ir dabas bērns, un katru pavasari viņs kopā ar dabu pamostas no ziemas miega. Taisnību sakot, mūsdienu cilvēks no dabas ir diezgan attālinājies, tāpēc arī viņa pamošanās pavasarī bieži vien nav vienkārša. Daudzus nomoka tāda kā smaguma sajūta. Kāpēc tas tā ir? Kāpēc mūsdienu cilvēku bieži nomāc smaguma sajūta, īpaši pavasarī, kad sāk spīdēt saule un pamostas daba? Liekas, kopā ar to pamosties ir tik grūti?

Mūsdienu cilvēks ir attālinājies no dabas un dzīvo ne pēc tās likumiem. Viņš pats ir radījis dzīves noteikumus, gatavo nedabīgu ēdienu, lieto sintētiskas zāles, bieži slimo. Nepiemērots uzturs, mazkustība nodara lielu postu cilvēka organismam.

Liekas, par to jau ir daudz rakstīts un runāts, bet joprojām – tēma ir neizsmeļama. Katru pavasari sagaidām daudzus pacientus, kuriem nepieciešama palīdzība. Viņiem nav enerģijas, ir spēku izsīkums, nogurums, viņiem ir grūti atbrīvoties no liekā svara.

Cik ļoti mums šādu stāvokli nosaka tas, ko “liekam mutē”?

Tas nosaka ļoti daudz. Lielu postījumu rada nitrāti, kuri uz mūsu galdu atceļo kopā ar dārzeņiem, augļiem. Intensīva saimniecība un konkurence, tiecoties izaudzēt pēc iespējas lielāku ražu, veicina lielu mēslojuma izmantošanu, kas nitrātu izskatā uzkrājas dārzeņos un augļos. Mūsdienu cilvēks ēd pārāk daudz un pārāk bieži kalorijām bagātu, treknu, rafinētu pārtiku. Īsās dienas, lietaina Latvijas ziema daudzus cilvēkus „piekaļ” pie dīvāniem, viņi negrib nekur iet un populārākā brīvlaika pavadīšana ēdiens un televizora skatīšanās. Tāpat arī alkohols un smēķēšana pieder pie organisma piesārņošanas. Arī nepietiekama šķidruma uzņemšana, jo tieši šķidrums var palīdzēt attīrīt visus netīrumus un indes. Tā organisms tiek piesārņots, cilvēkam rodas svara pieaugums. Īpaši to varam just ziemā.

Cita sliktā lieta, par ko arvien vairāk tiek runāts, – elektrības smogs (elektrības piesārņojums). Tiek apgalvots, ka 50 Hz elektrības tīkls apņem cilvēku dienu un nakti. Ja agrāk, izslēguši elektrības lampu, bijām droši, ka elektrības strāva mums apkārt necirkulē, tad šodien par to priecāties vairs nevaram. Elektrības instalācija rada elektrības lauku – vienu smoga komponentu. Mūsdienu sasniegumi – datori, bezvadu internets (WiFi), bezvadu austiņas, radio un viedtālruņi, televizori, ledusskapji un citas sadzīves iekārtas izplata cilvēka organismam kaitīgu elektromagnētisko starojumu – citu smoga komponentu. Bīstamākais ir bezvadu interneta tīkls, jo tā frekvence ir 2,45 GHz, kas pielīdzināms mikroviļnu krāsns frekvencei, kura dara milzīgu postījumu cilvēkam, jo, tēlaini sakot, nokaitē, „uzvāra” šūnu olbaltumvielas. Tieši šūnu struktūras bojājums var radīt tās deģenerēšanos., piem., izprovocēt jaunu šūnu vairošanos, bet šāds process var nozīmēt onokoloģiskas slimības sākumu.

Kāpēc ziemā uzkrājam vairāk sārņu un toksīnu?

Ziema ne tikai samazina cilvēku aktivitāti, bet nereti palielina arī zāļu izmantošanu. Kā zināms, aukstā laika periodā palielinās saaukstēšanās slimību skaits, var kļūt akūtākas citas hroniskās slimības. Saprotams, ka palielinās arī zāļu izmantošana. Ķīmiskās zāles tiek novirzītas uz aknām, nierēm, bet bieži vien nevar atbrīvoties no zālēm.

Turklāt ziemā cilvēka organisms saņem mazāk saules gaismas, tāpēc sliktāk darbojas arī detoksikācijas procesi un attiecīgi vairāk uzkrājas toksīnu. Saules gaisma uzlabo asinsriti, aktivizē imūnsistēmu, pozitīvi ietekmē organismu. Tāpēc asinsrites spazmu dēļ, kas radušās no gaismas trūkuma aukstajā laikā, palēninās vielmaiņa, ka arī  toksīnu utilizācija caur nierēm, aknām.

Kas ir toksīni?

Toksīni – tās ir dažādas vielas, kas veidojas, kā jau minēts, ēdot sintētisku ēdienu, tāpat arī lietojot pārāk daudz dzīvnieku izcelsmes (gaļas) produktus, ķīmiskās zāles, arī piesārņota gaisa, apkārtnes, ūdens, smēķēšanas, alkohola lietošanas dēļ. Toksīni veidojas arī pašā organismā, piem., nīkstot mikrobiem, notiekot vielmaiņas procesiem. No grieķu valodas cēlies vārds „toksīni” nozīmē inde.

Kā toksīni kaitē organismam? Vai taisnība, ka tie traucē atbrīvoties no liekā svara?

Toksīni traucē atbrīvoties no liekā svara, jo aizpilda organisma filtrus.  Dabīgie organisma filtri – tās ir nieru, urīnizvades un gremošanas sistēmas, plaušu gļotāda, sviedru dziedzeri, ādas virsma. Toksīnu iznīcināšanā piedalās arī limfātiskā sistēma. Kad uzkrājas daudz toksīnu, palielinās slodze nierēm, aknām un tās nespēj utilizēt visus toksīnus. Saprotams, ka nieru ienaidnieki ir olbaltumvielas, jo tās aizsprosto nieru kanālus. Olbaltumvielas ir dazādos pārtikas produktos,  īpaši daudz to ir gaļā, zivīs, tāpēc šo produktu lietošanu vajadzētu ierobežot, vēloties, lai organisms netiktu piesārņots. Tieši toksīni ļoti traucē nomest svaru, jo iztraucē detoksikāciju, bet īpaši pavasarī visas sievietes vēlas izskatīties slaidas, skaistas, pievilcīgas.

Kādas pazīmes rāda, ka organisms ir piesārņots ar toksīniem? Kāda ēdienā ir sevišķi daudz toksīnu?

Pirmās pazīmes, ka cilvēka organisms ir piesārņots ar toksīniem, – palielināta jutība, zudusi pretošanās spēja slimībām un infekcijām, enerģijas trūkums, liekais svars. Neticami, bet cilvēks savā organismā var uzkrāt pat 5–6 kg atkritumus, bet aptaukojušies cilvēki – līdz 24 kg.

Toksīnu daudzums palielinās, ja dienas laikā uzņemam vairāk kaloriju, nekā patērējam. Kaitīgo vielu, sārņu daudzumu palielina arī jau minētie nitrāti, kuri diezgan daudz nokļūst veģetāriešu organismā. Jo vairāk lietojam zaļus augļus un dārzeņus, jo vairāk arī apēdam nitrātus, kuru būtu mazāk, ja produktus mēs apstrādātu termiski.

To, ka uzsildītas taukvielas ir kancerogēniskas, t. i., var izraisīt vēzi, mēs jau zinām. Bet ne mazāk kaitīgi ir arī augstā temperatūrā apstrādāti ogļhidrāti. Tie ir ne tikai kartupeļi, čipsi, rieksti, bet arī sausās brokastis, kas tiek uzskatītas par pavisam veselīgu ēdienu. Tapēc ir svarīgi zināt, vai sauso brokastu sastāvdaļas – graudi, augļi – tika sagatavotas, izmantojot ļoti augstas temperatūras kaltēšanas iekārtu. Ja tā, tad šajā produktā būs uzkrājušās kancerogēnās vielas, un šie toksīni ir ļoti bīstami.

Tātad toksīni, kuri uzkrājas cilvēka organismā un netiek likvidēti, ir kaitīgi. Tie var bojāt endokrīno un imūnsistēmu, iedarboties kancerogēniski.

Ko iesaka ārsti homeopāti pacientam, kurš vēlas justies „vieglāk”, veselīgāk, sevišķi pavasarī?

Likvidējot toksīnus, uzlabojam vielmaiņas procesus, bet tas, savā ziņā, palīdz regulēt svaru, atbrīvoties no nevajadzīgajiem kilogramiem. Mūsdienu homeopātija var palīdzēt maigi tikt galā ar toksīniem, attīrīt organismu no indīgām vielām (veikt detoksikāciju) un atgūt veselību. Šim mērķim iesaka lietot homeopātisko zāļu preparātu sajaukumu Detoksikācijas kompleksu. Tie ir dzeramie pilieni Nux vomica-Homaccord pilieni iekšķīgai lietošanai, Berberis-Homaccord pilieni iekšķīgai lietošanai un Lymphomyosot pilieni iekšķīgai lietošanai, kuri, stirpinot gremošanas sistēmu, aknu, žultspūšļa, nieru funkcijas, limfātisko sistēmu, veicina toksīnu likvidēšanu. Uzlabojas imūnsistēmas spēja reaģēt uz negaidītiem faktoriem, organisma pārslodzi, vīrusiem, baktērijām, sēnītēm un parazītiem, kā arī spēja tos pēc iespējas ātrāk neitralizēt. Ārstēšana ilgst 6 nedēļas. Ārstēšanas laikā katru dienu vajag izdzert 2–3 litrus šķidruma, vislabāk – tīru ūdeni.

Ieteicams turēties pie šādas zāļu dozēšanas shēmas: Nux vomica-Homaccord, Berberis-Homaccord, Lymphomyosot– katru preparātu pa 10 pilieniem 3 reizes dienā. Rekomendējamais Detox-Kit preparātu lietošanas veids: iepilināt katru preparātu 0,7–1,5 l ūdens (ogļskābju nepiesātinātā) pudelē, samaisīt, apgriežot otrādāk, un izdzert dienas laikā. Ieteicams šo preparātu lietošanu saskaņot ar probiotiķiem – labajām zarnu trakta baktērijām.

Svarīgi: homeopātiskajām zālēm visbiežāk nav blakusparādību, piemērotas lietot kopā ar citām zālēm un visos gadījumos atbilst vienam no galvenajiem principiem – nekaitēt. Ir ļoti svarīgi zināt, ka tieši organisma reakciju aktivizēšanās dēļ, tikko kā uzsākot lietot homeopātiskās zāles, slimnieks var izjust slimības saasināšanos. Šī pagaidu fāze arī rāda, ka zāles iedarbojas uz slimības cēloni un organisms reagē uz to lietošanu. Turpinot zāļu lietošanu, saasināšanās simptomi pāriet.

Vairāk par homeopātiju www.musdienuhomeopatija.lv.

 

Pirm szāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu.

Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju! Bezrecepšu zāles.

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.

Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu. Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Bezrecepšu zāles.
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Atpakaļ
uz
aukstu