Mūsu mazuļi ir nemierīgi: kā viņiem palīdzēt?

Ikviens bērns ir individuāls un neatkārtojams, citādāk uztver un reaģē uz apkārtējo pasauli. Atšķiras arī bērnu uzņēmība pret slimībām, kas atkarīga ne tikai no imunitātes, bet arī no atmosfēras ģimenē, mātes bailēm, vecāku attiecībām. Atšķiras bērnu psihiskā veselība. Pietiekami bieži var dzirdēt, ka vecāki audzina jūtīgu un nemierīgu bērnu.

Kādi var būt bērna nemiera cēloņi? Kādēļ mūsu mazuļi var būt nomākti un kas liek viņiem raudāt?

Bērnudārzs – slimību avots?

Bērnudārzs bērniem ir gluži kā „darba vieta“ . Šeit viņi mācās komunicēt, attīsta rakstura īpašības. Turklāt, uzsākot apmeklēt bērnudārzu vai skolu, aktivizējas arī vīrusu apmaiņa, jo veidojas ciešs kontakts ar vienaudžiem, vienlaikus palielinās arī psihoemocionālā un fiziskā slodze. Bērnudārzā bērni mācās pielāgoties, komunicēt, dalīties, mīlēt, piedot un visas pārējās cilvēciskās jūtas un emocijas. Šādā komunikācijas skolā ir svarīgi bērnam palīdzēt izvēlēties atbilstošas emocijas, jo psihoemocionālajam stāvoklim ir liela nozīme viņa organisma pretestības spējām. Sapīkušu, satrauktu, kā stīgu uzvilktu, ar visu neapmierinātu bērnu var ātrāk skart infekcija. No otras puses, šāds bērna stāvoklis var liecināt par slimību.

Klāt ir rudens un līdz ar to arī saaukstēšanās slimības. Šajā periodā par nemierīga bērna uzvedības cēloni var kļūt dažādu slimību izraisīta augsta temperatūra, auss iekaisums. Zobiņu šķilšanās nav slimība, tomēr bieži vien tas ir sāpīgi, ar drudzi, austiņu sāpēm. Pastāstīsim jums vairāk par šo stāvokli.

Kā nekaitēt bērniņam, kad viņam ceļas temperatūra?

Kad bērnam ir augsta temperatūra, viņš kļūst kūtrs, izmainās viņa uzvedība: tā vietā, lai skrietu, viņš guļ. Tāpat arī bieži ir jūtīgs, kaprīzs, raudošs, miegains, apātisks. Drudzis – bērniem bieži parādās nespēks, un tad būtu labi, ja vecāki zinātu, kā šādos gadījumos rīkoties. Tomēr mana prakse rāda, ka bieži vien tiek darīts nepareizi. Piemēram, vecāki aizmirst, ka augstas temperatūras gadījumā ļoti svarīgi ir bērnam dot daudz šķidrumus dzert. Citi neatlaidīgi cenšas bērnu pabarot, līdz kamēr viņš visu izvemj, vai arī cenšas pēc iespējas siltāk apsegt un tad bērns pārkarst. Tāpat nereti tiek mazināta arī maza temperatūra.

Vecākiem vajadzētu zināt, ka nav ieteicams mazināt temperatūru, ja bērns to labi panes. Visbiežāk tā ir temperatūra līdz 38,5º C. Tomēr ir bērni, kuri viegli panes arī augstāku, īpaši lietojot homeopātiskās zāles. Cenšoties pēc iespējas ātrāk mazināt temperatūru (īpaši, kad tā ir līdz 38º C), var izdarīt lāča pakalpojumu organismam un imūnsistēmai – var paildzināt atveseļošanos un tādā veidā, nomācot slimību, palīdzēsim tai saglabāties, jo baktērijas, sevišķi vīrusi, iznīkst tikai augstas temperatūras gadījumā. Imūnsistēma savus aizsargkompleksus, aizsargvielas arī veido tikai augstā temperatūrā. Tātad, neļaudami bērnam pārdzīvot drudzi, mēs riskējam sagaidīt to pašu slimību, jaunu, bet tā paša izraisītāja atbildi.

Ja rodas nepieciešamība, temperatūras mazināšanai iesaku homeopātiski pagatavotas zāles, kas, atšķirībā no citiem pretdrudža līdzekļiem (drudzi mazinošām zālēm), strauji temperatūru nenosit, tomēr atvieglo drudža slimnieka stāvokli, lai slimības gaita, dabiskā atveseļošanās būtu maigāka. Bērniem kā palīgu drudža ārstēšanā ir ieteicams lietot hmeopātiski pagatavotas Viburcol svecītes, kuras vienlaikus palīdz ārstēt arī nemieru.

Kāpēc izvēlēties Viburcol?

Paaugstinoties temperatūrai, bērns bieži vien kļūst nemierīgs. Viburcol svecīšu sastāvā ir ārstniecības kumelītes (lat. Chamomilla recutita), kas nomierina un mazina iekaisumu. Zāles satur Calcium carbonicum Hahnemanni, kas tiek iegūts no austeru (jūras molusku) bļodiņu iekšējās baltās daļas. Tāpat arī ārstniecības vilkogas (lat. Atropa belladonna), kas palīdz drudža gadījumā, parastais bebrukārkliņš (lat. Solanum dulcamara), kas piemērots iesnu un temperatūras gadījumā.

Šaurlapu ceļteka (lat. Plantago major) no neatminamiem laikiem ir zināma, pateicoties tās baktericīdajām un pretiekaisuma īpašībām. Pļavas silpurene (lat. Pulsatilla pratensis) ir piemērota jutīgiem, bieži raudošiem bērniem, kuri pastāvīgi vēlas atrasties mammas rokās. Tātad Viburcol iedarbojas uz visiem simptomiem, kuri parādās drudža gadījumā.

Svecītēm ir arī citas priekšrocības. Pirmkārt, tās ir piemērotas tiem bērniem, kuri atsakās dzert zāles, nenorij tās vai izspļauj, un tad vecāki nezina, vai zāles nokļuva bērna organismā, vai nepieciešams dot vēl vienu devu, taču tas var būt nedroši. Otrkārt – lietojot svecītes, ārstnieciskās vielas neizšķīst kuņģī, tiek apiets zarnu trakts, tādēļ gremošanas sistēma netiek skarta. Svecīšu efekts parādās ātrāk nekā, piemēram, sīrupa, jo ātrāk tiek uzņemtas aktīvās vielas. Turklāt to iedarbība ir ilgāka, tāpēc, lietojot to pirms gulētiešanas, bērniņš nomierinās un rāmi guļ.

Lietošanas rekomendācijas

Vienmēr lietojiet Viburcol tieši tā, kā ārsts Jums stāstījis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

Akūtu traucējumu gadījumā 1 supozitoriju ievada anālā atverē, nepieciešamības gadījumā to atkārto; veselības stāvoklim uzlabojoties, lieto pa 1 supozitorijam 2–3 reizes dienā. Zīdaiņiem (no 1. dzīves dienas) līdz 6 mēnešu vecumam maksimālā deva ir 1 supozitorijs 2 reizes dienā.

 

 

 

Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu. Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Bezrecepšu zāles.
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Atpakaļ
uz
aukstu