Pasauli pārņēmis koronavīruss: ko vēl varam darīt savas veselības labā?

Latvijai tāpat kā visai pasaulei nākas saskarties ar īpaši lielu pārbaudījumu – koronavīrusu COVID-19. Vīruss COVID-19 ilgi izdzīvo uz virsmām, strauji izplatās un inficēties var arī cilvēks, kurš vēl nekādus simptomus nav sajutis. Zinātnieki meklē veidus, kā ierobežot COVID-19 izplatīšanos, Ķīnā jau ir apstiprinātas pirmās antivīrusa zāles un ar pūlēm mēģina izveidot vakcīnu.

Kā rīkoties koronavīrusa pandēmijas laikā?

 

Kas ir vīrusa infekcija?

Vīrusa infekcijas – tās ir mazu, ātri vairojošos mikroorganismu izraisītas slimības, kas traucē elpceļu, zarnu trakta, galvas smadzeņu, aknu vai citu orgānu funkcijām. Šādas infekcijas ir daudz un dažādas, tāpat simptomi ir atkarīgi no tā, kura orgānu funkcija ir traucēta. Tomēr tikai pēc simptomiem atšķirt vīrusu no baktēriju slimības nav vienkārši, to palīdz noskaidrot asins vai citas analīzes.

 

Vai mēs dzīvojam mikroorganismu ielenkumā?

Jā, mēs dzīvojam daudzu mikroorganismu ielenkumā, kuri piemērotos apstākļos vairojas un izplatās. Sezonas, visbiežāk vīrusu radītās augšējo elpceļu infekcijas sastopamas reti, taču liela daļa cilvēku tās izslimo viegli un bez komplikācijām. Cilvēkiem, kas ir riska grupā (vecāka gadagājuma cilvēkiem; tiem, kas lieto kaitīgas vielas u.c.), vīrusa slimības bieži komplicējas, tādēļ ir sevišķi svarīgi stiprināt organismu, lai izvairītos no jebkādām slimībām. Arī bērni ir uzņēmīgāki pret vīrusa infekcijām, jo laika pavada dārziņos, skolās, kur saskaras ar jauniem patogēniem, bet viņu imūnsistēma vēl tikai veidojas, tāpēc arī viņi slimo biežāk.

 

Koronavīruss – pārbaudījums visai pasaulei?

Jā, koronavīrusa radītā pandēmija ir pārbaudījums visai pasaulei. Balstoties uz pirmā pētījuma datiem, kas veikts Uhaņas (Ķīnā) pilsētā un publicēts „Lancet“ žurnālā, nozīmīgi riska faktori ir saistīti ar paaugstinātu nāves risku vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuriem parādījušies sepses (dzīvība bīstams stāvoklis, kad nepareizas organisma reakcijas uz infekciju dēļ parādās orgānu funkciju traucējumi) simptomi. Tāpat arī tiem, kuri slimo ar tādām blakusslimībām kā cukura diabēts, hipertensija, kuriem ilgu laiku tiek piemērota neinvazīva plaušu ventilācija. Tomēr riska faktori, šai slimībai nevaldāmi izplatoties, tiek arī tālāk pētīti, analizēti, tādēļ ir svarīgi sekot līdzi jaunākai zinātniskai informācijai.

Sliktāka prognoze var būt vecāka gadagājuma cilvēkiem, ņemot vērā ar vecumu saistīto imūnsistēmas pavājināšanos, lielāku iekaisuma procesu, kas var veicināt vīrusa vairošanos un ilgāku organisma reakciju uz iekaisumu.

Tā sekas – ilgāku laiku tiek bojāta sirds, smadzenes un citi orgāni. Ar tādām atziņām dalījās pētījuma līdzautors, iekšķīgo slimību ārsts Dr. Zhibo.

 

Kā izplatās dažādu tipu vīrusi un kā sevi pasargāt?

Vīrusi tāpat kā citi patogēni var izplatīties vairākos veidos: kontakta ceļā (piem., paspiežot roku, spēlējoties ar tām pašām rotaļlietām), gaisa pilienu veidā (piem., šķaudot, klepojot vai runājot), caur asinīm (piem., caur atvērtu brūci), caur piesārņotu pārtiku vai ūdeni, izplatot citiem vīrusa pārnēsātājiem (piesūcoties ērcei).

Pēc inficēšanās noteiktu laiku simptomus var nejust – tā saucamais inkubācijas periods, kas visbiežāk variē no dažām līdz padsmit dienām. Vadoties pēc Eiropas slimību prevencijas un kontroles centra (ECDC) datiem, koronavīrusa inkubācijas periods ir 2–14 dienas. Šī infekcija izplatās kontakta (no cilvēka cilvēkam) un gaisa pilienu veidā (šķaudot, klepojot vai izelpojot gaisu). Tāpat vīruss var izdzīvot vairākas stundas uz dažādām virsmām, durvju rokturiem u.c. Tādēļ īpaši svarīgi ir ievērot visus piesardzības pasākumus – bieži mazgāt un dezinfizēt rokas, mitrinot tīrīt, dezinfizēt, vēdināt telpas un, saprotams, pašizolēties, lai pasargātu sevi un citus.

 

Kas būtu jāzina par vīrusa slimību ārstēšanu?

Ārstējot vīrusa infekcijas, ļoti svarīgi ir stiprināt imunitāti, uzturot un vecinot organisma aizsargreakciju cīņā ar patogēnu. Šādā gadījumā stiprināt organisma aizsargspējas var palīdzēt ar laiku pārbaudīta vācu homeopātija un bioregulācijas medicīna.

 

Kas ir bioregulācijas medicīna?

Bioregulācijas sistēmas medicīna pacientu ārstē citādāk. Tās galvenais mērķis ir pacienta autoregulācijas sistēma, kas balstās uz Alta Smit un citu autoru izveidotu principu, kas atzīst bioloģisko procesu dinamiskumu, bet no klīniskā viedokļa izvērtē individualitātes, mūsdienīguma, lokalizēta sinerģistika un sarežģīta preparāta pielietojumu. Pieņemot individuālu lēmumu, bioregulācijas medicīna orientējas uz pacienta „rezervju autoregulāciju“ un slimības attīstības kopējo ainu.

 

Kādi preparāti piemēroti vīrusa slimību gadījumā?

Īpaši plašs ir homeopātiski pagatavotu zāļu Engystol antivīrusa spektrs. Kaut arī preīcīzs  Engystol

iedarbības mehānisms joprojām tiek pētīts, līdz šim veiktie pētījumi rāda, ka šīs zāles izceļas ar    imūnmodulējošu un pretvīrusu iedarbību.

Pētījumu rezultāti liecina, ka  Engystol lietošana palielina imunitātei nozīmīgā interferona gamma (IFN-gamma) ražošanu un veicina interferona alfa (INF-alfa) izdalīšanos, kā arī cilvēka granulētu leikocītu (granulocītu) fagocītisku, t.i. patogēnus aptverošu un norijošu, aktivitāti, turklāt tika novērots, ka vīrusa izplatīšanās tiek mazināta, iedarbojoties uz tādiem vīrusiem kā adenovīruss, gripas, respiratori sincitiālais vīruss (RSV), rinovīruss(HRV).

Engystol tabletes ir homeopātiskas zāles, organisma nespecifisku aizsargspēju veicināšanai, īpaši gripas un citu vīrusu izraisītu slimību gadījumā. Cits preparāts, kas piemērots cīņā ar akūtu vīrusa infekciju, ir Gripp-Heel.

Gripp-Heel tabletes ir homeopātisks zāļu preparāts, kas tiek lietots, slimojot ar gripu un gripveida vīrusa infekcijām. Gripa un gripveida infekcijas. Ilgstošu simptomu, elpas trūkuma, strutainu krēpu, drudža vai sāpīgas elpošanas gadījumā konsultēties ar ārstu. Deva un lietošana, attiecīgi pēc vecuma, norādīta lietošanas instrukcijā, kas atrodas zāļu iepakojumā.

Vai homeopātiskās zāles var lietot tikai slimojot?

Var lietot gan profilaktiski, gan slimojot. Cīnoties ar vīrusu, šī preparāta sastāvdaļas stiprina imunitāti. Homeopātisko zāļu sastāvā eošās ārstniecības indaines (lot., Vincetoksicum) un sēra (lot., Sulfur) homeopātiskā zāļu forma ir lieliska kombinācija cīņā ar vīrusiem.

 

Būtiski pieminēt to, ka homeoptiskie preparāti tieši neiznīcina vīrusus, bet gan mazina to vairošanos un  veicina imūnsistēmas cīņu pret slimības izraisītājiem. Tāpat atgādinām, ka antibiotikas neiedarbojas uz vīrusa infekcijām. Ārsts izraksta antibiotikas, ar kurām tiek ārstētas tikai baktēriju izraisītas infekcijas.

 

Gripp-Heel iepakojuma zāļu lietošanas instrukcija >>>

Engystol iepakojuma zāļu lietošanas instrukcija >>>

 

 

Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu. Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Bezrecepšu zāles.
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Atpakaļ
uz
aukstu