musdienuhomeopatija

Sievietes un homeopātija

Kā teicis ievērojams viduslaiku ārsts un dabas pētnieks Paracelzs (1493–1541), daba ir labāks ārsts par cilvēku. Tātad cilvēkam nevajag traucēt dabai, un svarīgākais ārsta uzdevums – cilvēka aizsargspēju stimulēšana.

Šādus principus arī ievēro mūsdienu homeopātija.

Bieži mūsdienu sieviete rūpējas par ģimeni, bērniem, sadzīvi, paralēli vēl kāpjot pa karjeras kāpnēm. Viņa nemitīgi skrien, ir kustībā, dzīvo stresa apstākļos, tāpēc jūtas savārgusi. Mūsdienu sievietes atgriežas pie ekoloģijas, vēlas dzīvot un pārtikt veselīgi, tāpēc arī, ja vajag ārstēšanu, tad izvēlas dabisko medicīnu.

Mūsdienu homeopātija piedāvā sievietēm vairākus dabiskus līdzekļus, kā novērst dažādas kaites un veselības traucējumus dažādos sieviešu dzīves posmos:

  • grūtniecības laikā;
  • menopauzes laikā;
  • cīnoties ar novecošanu;
  • dažādu veselības traucējumu gadījumos (galvas, kāju sāpju gadījumos utt.).

Homeopātiskā palīdzība organisma attīrīšanai vai detoksikācijai

Mērķi: samazināt toksīnu koncentrāciju, stimulēt un veicināt toksīnu izdalīšanos.

Detoksikācija – tā ir cilvēka organisma spēja atbrīvoties no toksīniem (homotoksīniem vai sārņiem), kas iekļuvuši no apkārtnes un organismā radušies, notiekot vielu maiņas procesiem.

Nespēja koncentrēties, apātija, tieksme uz infekciju, spēku izsīkums ir pirmās novājinātas imūnsistēmas pazīmes. Bieži tā dēļ ir vainīgs organisma pārpildījums ar homotoksīniem. Tas īpaši kļūst redzams ziemas beigās. Imūnsistēmu atbrīvot no nevajadzīga balasta palīdz homotoksīnu izvadīšana no organisma. Regulāru organisma attīrīšanas kursu ir vērts uzsākt pirms aukstā gada perioda iestāšanās un pēc tam.  Tādā veidā sagatavojušies, sagaidīsiet ziemu, bet pavasarī būsiet možs. Imūnsistēmai pietiks „spēka” atvairīties no vīrusa infekcijām un dažādiem citiem veselības traucējumiem.

Ieteicami homeopātiskie preparāti:

Nux vomica-Homaccord  pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums

Lymphomyosot  pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums

Uzlabojas imūnsistēmas spēja reaģēt uz nevēlamiem faktoriem, organisma pārslodzi, vīrusiem, infekcijām un tos pēc iespējas ātrāk neitralizēt.

Ārstēšanās laikā katru dienu nepieciešams izdzert 2–3 litrus šķidruma.

Aknu detoksikācija

Aknas un žultspūslis veic ļoti svarīgas funkcijas cilvēka organismā. Mūsu viedoklim par šiem orgāniem vajadzētu būt atbildīgākam. Aknas ir viens no svarīgākajiem organisma detoksikācijas orgāniem. Tās ir detoksikācijas centrs un bioķīmiskā laboratorija, asinsrades orgāns, holesterolu maiņas centrs, vara, selēna, cinka, dzelzs un citu mikroelementu noliktava. Tāpēc īpašu uzmanību vajag veltīt aknu detoksikācijai un izvairīties no tā, kas visvairāk noslogo to darbību:

  • pārāk trekna, pārāk salda uztura pārdozēšana;
  • kaitīgie ieradumi (alkohola lietošana, smēķēšana);
  • naktsmaiņu darbs, naktsdzīve, gari vakari pie televizora, jo žultspūšļa un aknu pašattīrīšanās notiek periodā no plkst. 23.00 – 3.00 naktī. Lai kvalitatīvi norisinātos pašattīrīšanās un detoksikācijas procesi aknās un žultspūslī, nepieciešams miegs un siltums;
  • liekais svars, par maz kustību, veselīga dzīvesveida neievērošana;
  • naids, dusmas, saniknojums ir lielākie aknu ienaidnieki. Pārāk augstu prasību uzstādīšana sev un pārējiem, mēra nejušana noslogo aknas un traucē to daudzpusīgai darbībai;
  • nespēja rast lēmumu risinājumu stresa situācijās, negatīvas emocijas, kas kavē aknu darbu.

Aknas un žultspūslis uz negatīviem ārējiem faktoriem reaģē ar izveidojušiem žultsakmeņiem un sāpēm, sāpēm zem labā ribu loka, apetītes zudumu, uzmanības, koncentrēšanās traucējumiem, galvas reibšanu un vairākiem citiem simptomiem, kā dēļ tiek traucēta toksīnu vielu pārstrādāšana un izvadīšana no organisma. Precīzi jāievēro veselīga uztura prasības, jāēd daudz svaigu dārzeņu un augļu, pēc iespējas mazāk jālieto dzīvnieku izcelsmes tauki, kā arī baltmaize, milti un cukurs.

Atbrīvojieties no stresa! Lieliski palīdz jogas nodarbības un autogēnie treniņi, elpošanas prakses.

Dienā pēc iespējas vairāk kustieties. Brauciet ar divriteni, peldieties, vingrojiet, katru vakaru pirms miega pastaigājieties.

Ieteicams apmeklēt pirti, peldēties baseinā, vasarā – atvērtās ūdens tilpnēs. 

  • Lycopodium clavatum – vālīšu staipeknis
  • Chelidonium majus – lielā strutene
  • Cinchona pubescens – sarkanais hinīnkoks
  • Myristica fragrans – smaržīgais muskatkoks
  • Silybum marianum – īstais mārdadzis
  • Phosphorus– fosfors
  • Veratrum album – baltais cemeriņš
  • Citrullus colocynthis – rūgtais arbūzs.

Saudzīgā medicīna sievietēm

Sieviešu dzimumorgānu traucējumi rodas vairāku iemeslu dēļ. Tos var izraisīt sēnītes, vienšūņi, baktērijas vai vīrusi. Dažkārt iekaisums rodas arī medikamentu lietošanas dēļ. Slimībai raksturīgas sāpes un nieze, izdalījumi.  Homeopātija uzdod jautājumus: „Kāpēc rodas baktēriju iekaisumi? Kāpēc imūnsistēma nav spējīga izveidot stipru aizsardzību?” Sievietēm vajadzētu izvērtēt psiholoģisko stāvokli, attiecības ar vīru, savu viedokli par sievišķību un seksuālajām attiecībām. Psiholoģiskie cēloņi sievietes un vīrieša savstarpējās attiecībās atstāj iespaidu arī uz veselību. Tāpēc tie ir jāmeklē un jārisina, lai varētu nodrošināt efektīvu ārstēšanu. 

  • Apis mellifica – medus bite
  • Chamaelirium luteum –dzeltenā vālīte
  • Melilotus officinalis – ārstniecības amoliņš
  • Ammonium bromatum– amonija bromīds
  • Lilium lancifolium – tīģerlilija
  • Aurum iodatum – zelta jodīds
  • Palladiummetallicum – pallādijs
  • Platinummetallicum – platīns
  • Naja naja– briļļainā (Indijas) kobra
  • Vespacrabro – sirsenis jeb irsis
  • Viburnum opulus – parastā irbene

Homeopātiskā palīdzība gaidot mazuli

Mērķi: palīdzēt topošajai māmiņai samazināt savārgumu, kas var parādīties grūtniecības posmā, ar homeopātiskajām zālēm, visbiežāk bez blakus efekta (nekaitīgi māmiņas un mazuļa veselībai).

Grūtniecība un dzemdības – tie ir dabiski sievietes dzīves notikumi. No laulību slēgšanas brīža un acumirkļa līdz bērna dzimšanai mātes organisms pastāvīgi mainās un pielāgojas pie attīstošā augļa vajadzībām. Grūtniecības un dzemdību laikā sievietes ķermenī notiek dabiskas pārmaiņas. Vairākām sievietēm parādās dažādi savārgumi, sāpes. Šis nespēks visbiežāk parādās pirmajā grūtniecības mēnesī. Tas pazūd otrā grūtniecības mēneša trimestra sākumā. Iepriekšminētās pārmaiņas, lai arī dabiskas, var nelabvēlīgi ietekmēt topošās māmiņas pašsajūtu. Šodien mēs varam izvēlēties vairākus veidus, lai samazinātu radušās veselības problēmas – no atpūtas līdz aptieciņai ar dabīgām zālēm.

Topošā māmiņa pastāvīgi kontrolē savu un sava mazuļa veselību, ārsts viņai veic nepieciešamās izmeklēšanas (ieskaitot ultrasonogrāfiju). Veicot šīs izmeklēšanas, ārsts pārliecinās par sievietes un viņas mazuļa veselību un labu pašsajūtu. Ja grūtniecības laikā rodas sarežģītākas veselības problēmas, tad jau tiek pielietota tradicionālā medicīniskā ārstēšana.

Kas notiek ar manu ķermeni?

Grūtniecība ilgst 40 nedēļas (precīzāk no 280 līdz 287 dienām). Starp 13. un 26. grūtniecības nedēļu attīstās mazuļa muskuļi, sajūtas un refleksi. Pirmās zīdaiņa kustības māte visbiežāk sāk just 4. grūtniecības mēnesī. No 6. grūtniecības mēneša auglis reaģē ne tikai uz mātes ķermeni, bet arī uz viņas psihiskajām reakcijām. Mazulis lieliski jūt stresu un dusmas, un labāk jūtas, kad mamma ir mierīga un atpūtusies. Tad zīdainis jūtas drošībā. Ap 9. grūtniecības mēnesi topošais zīdainis apguļas dzemdību stāvoklī.

Starp 1. un 12. grūtniecības nedēļu sievietes āda sāk uzkrāt ūdens rezerves. Sievietes krūtis palielinās un pamazām gatavojas mazuļa zīdīšanai. Šajā grūtniecības laika posmā var uzrasties rīta nelabums. Var parādīties garastāvokļa maiņas. Starp 13. un 26. grūtniecības nedēļu sievietes ķermenis kļūst apaļāks, bet rīta nelabums pazūd. Organisma uzkrātās ūdens rezerves var izraisīt nelielu sievietes roku un kāju pampumu (apakšstilbu vai pēdu). Var aizcietēt vēders un parādīties grēmas, bet sievietēm ar vājiem asinsvadiem, var paplašināties vēnas vai attīstīties hemoroīdi. Pēdējos trīs grūtniecības mēnešos sievietes kustības ir ierobežotas.

Grūtnieces dažkārt moka muguras sāpes, grūtības kājām, var spiest urīnpūslis vai mocīt „zarnu trakta slinkums” (zarnu trakta darbības traucējumi), jo mazulis jau ir tik liels, ka mātes gremošanas trakta darbība ir apgrūtināta.

Jo ātrāk sieviete saprot, ka ir stāvoklī, jo ātrāk tā var ievērot visus piesardzības līdzekļus, lai mazulim nodrošinātu vislabākos apstākļus grūtniecības laikā līdz pat dzimšanai. Topošās māmiņas uzturam jābūt pilnvērtīgam (ēst diviem, nevis ēst „par diviem”), jādodas pastaigās, jāizvairās no stresa situācijām, kā arī jābūt labā omā. Ieteicams pēc iespējas ātrāk izvēlēties savu ārsti-akušieri un konsultēties ar to. Šāda pieredzes apmaiņa vieglāk ļaus jaunajai māmiņai saprast visas izmaiņas, kas notiek viņas organismā.

Slinkais vēderiņš…

Bieži gadās, ka grūtniecības laikā uzrodas vēdera aizcietējumi, arī saasinās tagadējās veselības problēmas. Grūtniecības laikā aktivizējās hormons progesterons, kurš kavē zarnu trakta darbību. Kļūst vājāka resnās zarnas peristaltika. Vēdera aizcietējumus rada produkti, kuru sastāvā ir daudz dzelzs, kā arī neveselīgi ēšanas paradumi un stress. Topošajai māmiņai ieteicams dzert daudz ūdens – vislabāk rītu sākt pēc pamošanās, izdzerot glāzi ūdens. Ieteicams ierobežot tauku lietošanu (tauki uz tievās zarnas un kuņģa sieniņām izveido tauku kārtu) un izvairīties no trekna jogurta. Uzmanīgi jālieto garšaugi. Linsēklas, skābētu kāpostu sula un plūmju sula palīdz pret vēdera aizcietējumiem. Var lietot arī homeopātiskos Nux vomica-Homaccord pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums. Šis medikamnets regulē zarnu trakta darbību.

Grūtniecības laikā kuņģa sula vieglāk nokļūst rīklē, rodās arī grēmas un skābas atraugas.  Šajā laikā vajadzētu izvairīties no pikantām garšvielām, kafijas, melnās tējas, šokolādes, bet papildināt savu ēdienkarti ar auzu pārslām un riekstiem. Kad traucējumi ir izteiktāki, var lietot Gastricumeel  tabletes. Tās palīdzēs sabalansēt kuņģa darbību.

Ar kājām gaisā…

Starp 3. un 4. grūtniecības nedēļu topošās māmiņas var sajust nelabumu. Par to sūdzas aptuveni 30% grūtnieču. Nelabums uzrodas rītos, pirms ēšanas, ir ļoti kaitīgs. Tā cēlonis – hormonu un ēšanas paradumu izmaiņas. Gadās arī tā, ka sievietei ir nelabumi visas dienas garumā. Šādā gadījumā ieteicams lietot Nux vomica-Homaccord  pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums. Medikaments neizraisa blakusparādības, to var lietot kopā ar citām zālēm.

Rīta nelabumu var mazināt, izdzerot krūzīti tējas. Kumelīšu, ķimeņu tēja samazina gremošanas trakta darbības traucējumus. No rītiem var ēst žāvētus augļus vai nelielu daudzumu riekstu, bet dienā ieteicams ēst nelielas porcijas, lai kuņģis nebūtu pavisam tukšs.

Kad pampst kājas …

Grūtniecības laikā var parādīties kāju, it sevišķi pēdu pietūkums. Tā notiek, ja topošā māmiņa bieži ir stāvus stāvoklī (kāju pampšana īpaši nomoka karstās vasaras dienās). Grūtniecības laikā limfātiskā sistēma (sistēma, kas organismā veic aizsardzības un eksistences funkcijas), kas ir atbildīga par barības vielu un skābekļa transportēšanu asinīs un toksīnu izvadīšanu no organisma, ir ļoti noslogota. Limfātiskā sistēma strādā „paātrinātā tempā“ – par diviem. Pampums izveidojas tad, kad limfātiskā sistēma ir pārslogota un apgrūtināta limfas transportēšana uz asinsvadiem. Šķidrums krājas šūnas ārējā pusē, kas veido pampumu.

Kad nomoka uztūkums, var lietot Lymphomyosot  homeopātiskās zāles (tabletes vai pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums), kas paātrina limfas transportēšanu asinīs, tajā pašā laikā samazinot uztūkumu. Topošajai māmiņai bieži jāmasē kājas ar apļveida kustībām, atpūšoties un guļot kājas ieteicams novietot augstāk.

Kad kājas savelk sāpīgs krampis …                

Sāpīgs ikru krampis – tā ir tipiska grūtnieču problēma. Šī veselības traucējuma iemesls ir magnija trūkums. Grūtniecības laikā vajadzība pēc šī ķīmiskā elementa palielinās līdz 50%. Šajā laikaposmā ieteicams savā diētā iekļaut pārtikas produktus, kuru sastāvā ir liels magnija daudzums: banānus, kartupeļus, pākšaugus, riekstus, mandeles. Tāpat var palīdzēt pastaigas un vingrojumi (piem., stāvot pret palodzi vai sienu, atbalstīties 45 grādu leņķī, nostiept kāju musuļus un pacelties pirkstu galos), arī masāža.

Veselīga palīdzība …

Mūsdienu homeopātijas medikamenti palīdz topošajai māmiņai samazināt daudzus veselības traucējumus, kuri parādās šajā īpašajā laika posmā, un kuriem nav blakusparādību (tie ir nekaitīgi māmiņas un mazuļa veselībai). Vairākums parasto zāļu aktīvās vielas iesūcas placentā (šodien ir nepietiekami daudz ziņu par parastu zāļu ietekmi uz augļa veselību). Grūtniecei par zāļu lietošanu nepieciešams konsultēties ar ārstu. Bet pēc kādas devīzes jāvadās topošajām māmiņām? Lietot pēc iespējas mazāk medikamentu!

Homeopātiskā palīdzība lai atvieglotu menopauzes simptomus

Mērķi: ārstējot menopauzes simptomus, sievietes organismā atgriezt līdzsvaru šajā sarežģītajā dzīves posmā.

Menopauze tiek dēvēta par otro pavasari. Katra sieviete šajā laika posmā var izstarot gaismu, ja tikai cienīs savu ķermeni un praktisko darbību, ar optimismu un gribasspēku palīdzēs pati sev uzveikt sarežģījumus. Klimaksa periods – neizbēgams laika posms ikvienas sievietes dzīvē. Šajā periodā notiek hormonu izmaiņas, samazinās olnīcu funkcijas, tiek saražots mazāk sievišķīgu hormonu (gestagēna un estrogēna). Tāpēc ir karstuma viļņi, svīšanas lēkmes, sapīkums, garastāvokļa maiņas, miega traucējumi. Var būt maksts sausums, sūrstēšana, iekaisums ārējo dzimumorgānu zonā, urīna nesaturēšana.

Veicot hormonu izmeklējumu, ārsts nozīmē hormonālo ārstēšanu. Taču lielākā daļa sieviešu priekšroku dod dabiskiem preparātiem, piemēram, Klimakt-Heel  tabletēm.

Klimakt-Heel  tablešu sastāvdaļas (homeopātiski sagatavotas):

  • Sanguinaria canadensis – Kanādas sangvinārija
  • Sepia officinalis – sēpija
  • Sulfur – sērs
  • Strychnos ignatii – strihnīna koks
  • Stannum metallicum – alva
  • Lachesis mutus – indīgā grāvju odze.

Klimakt-Heel  tablešu terapijas indikācijas – homeopātiskas zāles, ko lieto klimaktērisku traucējumu ārstēšanai.

Sievietes klimaksa periodā ieteicams lielu uzmanību pievērst veselīga dzīvesveida noteikumu ievērošanai. Svarīgi izmainīt iekšējos aizspriedumus par šo sievietes brieduma periodu. Jāatrod veids, kā priecāties par dabisku dabas izveidotu sievietes organisma ritmu un darbības joma, kā realizēt savas iespējas.

Homeopātija un cīņa ar novecošanu (anti-aging)

Mērķi: aktivizēt organisma pašaizsardzības funkciju unreizē ar to sabalansēt dažu iekšējo orgānu darbību. Stipru hormonu vietā šajā terapijas laikā tiek izmantotas homeopātiski sagatavotas vielas (augu vielas, minerālvielas, dzīvnieku cilmes vielas), kuras stimulizē endokrīnās sistēmas darbību, neizjaucot dabisko organisma līdzsvaru. Pēdējos gadosparādījušās dažādas medicīniskas metodes, kas palīdz saglabāt jaunību, dzīvīgumu un veselību, cīnīties ar novecošanas lieciniekiem. Pat izveidota patstāvīga „anti-aging”medicīnas nozare. Tā pēta hormonus un vielas, kas aizkavē novecošanās procesus. Pie viņiem varam pieskaitīt, piem., augšanas hormonu, testosteronu, estrogēnu, progesteronu un virsnieru dziedzeru stereoīdus. Hormonu terapija ir ļoti dārga un izraisa daudz blakusparādību. Ne katrs pacients var lietot hormonu saturošus medikamentus, jo kāda hormonu viela var izraisīt alerģiju. Katra ārēja iejaukšanās hormonu līdzsvara sistēmā – homeostāzē – var iztraucēt šīs sistēmas līdzsvaru.

Palīgā steidzas kompleksā homeopātiskā zāļu terapija. Šīs terapijas pamatuzdevums – aktivizēt organisma pašaizsardzības funkciju unreizē ar to sabalansēt dažu iekšējo orgānu darbību. Stipru hormonu vietā šajā terapijas laikā tiek izmantotas homeopātiski sagatavotas vielas (augu vielas, minerālvielas, dzīvnieku cilmes vielas), kuras stimulizē endokrīnās sistēmas darbību, neizjaucot dabisko organisma līdzsvaru.

Kāpēc novecojam?

Mūsu iekšējie orgāni noveco tādēļ, ka mūsu organismā uzkrājas inde, daļa no ārienes,  daļa no endogēnas cilmes, tie ir mūsu metabolisma blakus produkti.

Katru dienu caur ādu, gļotādu, gremošanas traktu un elpošanas ceļiem mūs apdraud dažādi ienaidnieki – modificēta pārtika, piesārņots ūdens, visur esošas baktērijas, vīrusi un sēnītes, ķīmiski līdzekļi, kuri ielaužas mūsu organisma iekšienē. Kaitīgās vielas pārdodam dabiskā veidā, piem., šķaudot, sasvīstot, šņaucot degunu vai klepojot. Bet civilizācijas briesmu gadījumā šie procesi zaudē savu primāro nozīmi. Dabiskie, fizioloģiskie novēršanas veidi var novērst kaites konkrētā laikā, bet šie procesi ar laiku  kļūst bezspēcīgi, lai uzveiktu toksīnus.

Attīrīšanās terapijas laikā tiek lietoti trīs medikamenti, kas papildina viens otra iedarbību. Lymphomyosot – komplekss homeopātisks medikaments (pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums vai tabletes) aktivizē limfas drenāžu un tajā pašā laikā iztīra saistaudos esošos toksīnus. Nux vomica-Homaccord  pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums veicina indes likvidēšanu no kuņģa – zarnu traktas sistēmas.

Attīrīšanās terapijas shēma – toksīnu izvadīšana no organisma (skat. arī Homeopātiskā palīdzība organismam attīrīties vai detoksicēties).

Lymphomyosot  pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums aktivizē limfas drenāžu3 reizes dienā pa 10 pilieniem
Nux vomica-Homaccord  pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums veicina indes likvidēšanu no kuņģa – zarnu traktas sistēmas3 reizes dienā pa 10 pilieniem
  

Lai nodrošinātu veiksmīgu ārstēšanu ar homeopātiju, jāievēro vienkārši nosacījumi:

  • Veselīgs uzturs. Ēdienkartē jāiekļauj produkti, kuru sastāvā ir daudz olbaltumvielu, vitamīnu un minerālvielu, kā arī minimāls tauku daudzums. Tas nodrošina veselu ādu un pasargā no slimībām. Ikdienas ēdienkartē nedrīkst trūkt dārzeņu un augļu. Vajadzētu ierobežot balto miltu izstrādājumu: bulciņu, pīrāgu lietošanu, tos nomainot uz rupjmaizi. Saldumus jāaizstāj ar sezonas augļiem.
  • Kustības. Ideālā variantā vajadzētu katru dienu vingrot pēc kustību-slodzes-izturības programmas. Ja nepietiek laika, lai varētu nodarboties ar šiem trijiem vingrošanas veidiem, ieteicams izvēlēties vienu veidu un ar to nodarboties 4 reizes nedēļā. Ļoti svarīgi jebkuru vingrošanu ir uzsākt nesteidzoties un pakāpeniski palielināt ķermeņa slodzi. Pārāk liela ķermeņa slodze nav ieteicama, tāpēc 20-30 minūšu gari treniņi ir pilnībā pietiekoši. Ikdienas pastaiga ātrā solī lieliski trenē sirds muskulatūru. Peldēšana atbrīvo muskuļus, dedzina kalorijas un trenē visas muskuļu grupas. Braukšana ar divriteni savieno treniņu ar ekskursiju.
  • Jāatsakās no kafijas, alkohola. Obligāti jāatsakās no smēķēšanas.
  • Jāievēro pietiekams miega režīms. Jaunākie pētījumi parāda, ka mūžīga neizgulēšanās vājina organisma pretošanās spēju uzveikt slimības. Palielinās risks saslimt ar iesnām, gripu un elpošanas ceļu slimībām. Astoņu stundu ilgs miegs ideāli sabalansē organisma funkcijas, kā arī uzveic stresu.

Sāp galva

Galvassāpes – brīdinājuma signāls. Tās pieskaitāmas pie saucamajām otrajām vai dziļajām sāpēm, kuras reizēm ilgst veselas stundas, kamēr tās uzveicam. Pirmās sāpes sajūtam tad, kad, piemēram, kabinot gleznu, ar āmuru spēcīgi trāpām pa īkšķi. Otro sāpju laikā, smadzeņu sāpju centrs, brīdinājuma signālus „pastumj” malā, kamēr tie sakrājas tik daudz, ka smadzenes ir spiestas reaģēt, piem., uz sāpēm, kas radušās sasprindzināta spranda stāvokļa dēļ, ilgi sēžot pie datora vai braucot ar automašīnu, galvas sāpes palielinās alkohola vai spiedīga gaisa birojā, vai mājas apstākļos, arī stresa situāciju dēļ. Ja šie kairinātāji ieilgst, smadzenes spiestas reaģēt uz „atliktajiem” kairinātājiem un brīdināt organismu ar galvassāpēm. Pārejošas galvassāpes nomoka lielāko daļu Lietuvas iedzīvotāju. Īpaši liels skaits sieviešu cieš no hroniskām galvassāpēm. Biežu galvassāpju gadījumā smadzenes reaģē īpaši jutīgi. Medicīna izšķir 165 galvassāpju veidus. Visvairāk izplatītas ir galvassāpes, kuras rodas sasprindzināta ķermeņa stāvokļa dēļ abās spranda pusēs vai pieres zonā un raksturojamas kā truli spiedošas. Lai pēc iespējas retāk atkārtotos galvassāpes, ieteicams:

  • sabalansēts, veselīgs uzturs, uzturā jālieto daudz svaigu augļu un dārzeņu;
  • piemērots ķermeņa stāvoklis veicot ilgstošus darbus (piemērots krēsls birojā);
  • izdzert 2–3 litrus šķidruma dienā;
  • veikt mugurkaulam piemērotus vingrojumus;
  • apmeklēt peldēšanas nodarbības, elpošanas prakses;
  • vakarā pirms gulētiešanas iziet pastaigā, nevis skatīties televizoru;
  • klausīties harmonisku mūziku, nepārēsties.

Bieži vien galvassāpes rada neērtā ķermeņa pozīcijā veicami darbi vai strādāšana ilglaicīgi nekustīgā stāvoklī. Pie šiem darbiem var pieskaitīt logu tīrīšanu, kā arī citus mājas uzkopšanas darbus, bieži traucējumus rada caurvējš. Stomatologu, kosmētiķu veicamie ilgstošie statiskie darbi, nepiemērots ķermeņa stāvoklis strādājot pie datora, piem., neērts krēsls rada mugurkaula kakla un plecu daļas izmaiņas, tāpēc rodas sāpes.

Scroll to Top
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.