Visas slimības nervu dēļ?
Daudziem ir pazīstama situācija, kad draugs vai kolēģis nevar atrast sev vietu, nevar mierīgi nosēdēt, pastāvīgi staigā šurpu turpu. Vinš pārāk jūtīgi reaģē pat uz draudzīgu piezīmi vai joku, tiecas no „mušas uzpūst ziloni”. Viņa ķermenis kņud, viss viņam liekas slikti. Kāpēc ir bojāti nervi? Kāpēc nervozitāte, satraukums palielinās, bet organisms novārgst un zaudē spēkus? Kā palīdzēt tādam cilvēkam?
Stress un nogurums – mūsdienu dzīves pavadoņi
Nav viena stresa cēloņa, – tādi ir vairāki, un pilnībā izvairīties no sasprindzinājumu radošām situācijām nav iespējams. Stresu un nervu sasprindzinājumu var radīt pārestība, zaudējums, pārāk liels informācijas daudzums, fiziskas vai garīgas sāpes, darbs vai iespēja to zaudēt, stingras darba devēja prasības, pastāvīga steiga, pat ziņas, kuras dzirdam televizorā, utt. Starp citu, stresu var radīt arī tādi pozitīvi notikumi kā kāzas, paaugstinājums, eksāmens un citi. Tomēr īslaicīgs stress nav bīstams veselībai, tas stimulē visas organisma aizsargsistēmas, padara cilvēku stiprāku. Bīstams ir pastāvīgs, ilgstošs stress.
Cita nelaime mūsdienās ir liela darba slodze, darbs nedēļas nogalēs un virsstundas, atpūtas trūkums. Tas viss neizbēgami rada nogurumu. Ja pamostaties jau noguruši, nav spēka iet uz darbu un arī mājās neko negribas darīt, un ja kaitina kolēģu sejas, jūtat vājumu, miegainību, tās visas var būt noguruma pazīmes. Daudzi uzskata, ka saspringti strādājot mēnesi, pusgadu, gadu vai pat vairākus, viņi vēlāk, kad atrisinās savas problēmas, tad dosies atvaļinājumā un ar uzviju atpūtīsies un atspirgs. Diemžēl saspringtā darba bez atpūtas kaitējums organismam var būt milzīgs, jo nogurums uzkrājas, bet atpūsties kādam laikam uz priekšu vai uzkrāt atpūtas „rezerves” nav iespējams. Tāpēc ļoti svarīgs ir darba un atpūtas režīms.
Pastāvīgs stress, nogurums un nervu sasprindzinājums var radīt daudzas kaites: depresiju, satraukumu, miega traucējumus, galvas sāpes, sirds un asinsvadu slimības, gremošanas sistēmas un citus traucējumus.
Kā vīriešu un sievietes reaģē uz stresu?
Vīriešiem stresu bieži rada liela atbildība, neizturama garīgā un fiziskā slodze, norūpēšanās par darba vietu, pat pensijas vecums. Reaģēdami uz stresu, vīrieši noslēdzas sevī, ķeras pie cigaretēm vai alkohola, daži, tapat arī sievietes, vairāk ēd, var neatbildīgi vadīt automašīnu, bet daži neapmierinātību izgāž, tā sakot, „nolaiž garu“.
Sievietes uz stresu reaģē emocionāli, viņas daudz runā, viņām vajag žēloties. Sievietēm stresa situācijas var būt arī tāpēc, ka viņām jābūt ne tikai labām darbiniecēm, bet arī labām mātēm, sievām, meitām. Tāpat arī tas, ka tiecoties pēc karjeras, vinām jābūt divreiz labākām par vīriešiem. Sievietes pārdzīvo arī par izskata pārmaiņām, ne visas mierīgi uztver novecošanās procesus, citas klimaktērisko periodu uztver kā milzīgu traģēdiju, kā likteņa triecienu.
Stresu var piedzīvot jebkura sociālā statusa cilvēki jebkurā laikā. No tā cieš gan veci, gan jauni.
Kā sev palīdzēt?
Piedzīvotā stresa stiprums ir atkarīgs ne tik daudz no tā, kāds notikums to radījis, bet vairāk no tā, kā cilvēks uz to reaģē, kādu nozīmīgumu šim notikumam piešķir. Piemēram, kādam cilvēkam palielu stresu var radīt iztrūkusi poga, saplīsušas zeķes vai lietus, bet cits arī tuvinieka zaudējumu var uztvert atturīgi, saprātīgi, apzinādamies dzīves mainīguma likumus. Tāpēc ir īpaši svarīgi pareizi pieņemt stresu, lai tas nekaitētu, tacu cilvēks tam bieži nav gatavs, īpaši, ja viņa organisms ir zaudējis spēkus, novārdzināts. Cilvēka reakcija uz stresu ir atkarīga no viņa izglītības, zināšanām, dzīves likumu sapratnes.
Sniedzam dažus ieteikumus, kā objektīvi risināt radušās problēmas, lai ikdienas situācijas neradītu sasprindzinājumu:
- neradiet problēmas ģimenē, atjaunojiet draudzīgas, uz mīlestību balstītas attiecības ar vecākiem, radiem, pareizi un ar cieņu atrisiniet strīdus;
- savstarpējās attiecībās izrādiet cieņu un sapratni; vecākiem vajadzētu palīdzēt bērniem pielāgoties skolas prasībām, eksāmenu laikā atbalstīt un iedrošināt, nevis dusmoties par zemāku atzīmi;
- darbā turieties pie sadarbošanās un viens otra papildināšanas principa. Ja rodas risks zaudēt darbu, saprotiet, ka vienmēr ir daudz citu izeju, nekūdiet konkurenci, bet sadarbojieties;
- pieņemiet dzīves mainīgumu, nebaidieties no vientulības, meklējiet un veidojiet draudzīgas attiecības;
- ja esat sieviete, tad priecājieties par savām spējām, pildot divu veidu pienākumus: profesijas un mājas sadzīves darbus;
- velties laiku dabīgai, veselīgai atpūtai – dodieties dabā, mazgājieties pirtī, meditējiet, vingrojiet, izpildiet jogas un elpošanas vingrinājumus utt.
- stresu palīdzēs uzveikt sports, iecienīta darbība.
Svarīgi ir zināt, ka, vēloties uzveikt stresu, to vajag iepazīt. Tikai noskaidrojot un zinot stresa cēloņus, cilvēks var saprātīgi no tiem izvairīties. Uzveikt noguruma radītās nervu kaites var palīdzēt arī homeopātiskās zāles, piem., Nervoheel N tabletes.
Kā homeopātiskās zāles palīdz atvieglot nervu traucējumus?
Vēl senos laikos slavens sveiciešu ārsts un filozofs Paracelzs (1493–1541) apgalvoja, ka daba ir labākais ārsts, un propagandēja ārstēšanu ar dabīgam metodēm, kuru būtība ir stiprināt paša organisma spēkus un ar tiem uzveikt slimību. Paracelzs cilvēku traktēja kā ķermeņa un dvēseles kopumu. Pēc šiem principiem vadās arī mūsdienu homeopātija. Homeopātiskie preparāti tiek gatavoti no augu, dzīvnieku vai minerālu izcelsmes izejvielām, kuras tiek sagatavotas homeopātiski (tiek atšķaidītas, sajaucot saskaņā ar noteiktiem likumiem).
Tāpat kā virkne minēto dažādo praktisko veidu, tiek rekomendētas arī mūsdienu homeopātiskās kompleksās zāles, piem., Nervoheel N tabletes. Šīs zāles ir paredzētas lietot vispārēja noguruma ar nervozitāti gadījumā.).
Nervoheel N tablešu sastāvā ir homeopātiski sagatavotas izejvielas, kas izceļas ar nervozitātes mazinošu, nomierinošu iedarbību, piem., dzeltenais strinhnīna koks (Strychnos ignatii), sēpijas (Sepia officinalis), kālija bromīds (Kalium bromatum), cinka izovalerāts (Zincum isovalerianicum)..
Tātad ļaujiet savam organizmam atpūsties, un, lai neattīstītos jauna slimība, izvēlieties maigus līdzekļus nervozitātes mazināšanai, piem., Nervoheel N tabletes.
Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu. Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Bezrecepšu zāles.